Tirana
few clouds
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
1kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

tajlande

Mbyllet tempulli budist, murgjit rezultojnë pozitiv në testin e drogës

Një tempull budist në Tajlandë është mbyllur, pasi murgjit rezidentë rezultuan pozitivë në testin e drogës. Ngjarja ka ndodhur në rrethin Bung Sam Phan,...

TRAGJIKE/ Sulm me armë në një çerdhe, 31 të vrarë në Tajlandë, mes tyre edhe fëmijë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një qendër parashkollore për fëmijë në Tajlandë. Një ish-oficer policie hapi zjarr, duke lënë të vdekur të...

Gjykata në Tajlandë pezullon kryeministrin nga detyra, kjo është arsyeja

Gjykata e lartë e Tajlandës ka pezulluar nga detyra zyrtare kryeministrin Prayuth Chan-ocha. Partitë opozitare të vendit ngritën një çështje duke deklaruar se kryeministri...

Abuzuesit seksualë do të trajtohen me tredhje kimike në Tajlandë, ligjvënësit miratojnë procedurën

Personave që akuzohen për abuzim seksual do t’u ofrohet tredhje kimike në Tajlandë. Mediat e huaja shkruajnë se kjo do të aplikohet në mënyrë që...

VIDEO/ Banorja i pret litarët punëtorëve në katin e 26-të të ndërtesës

Dy punëtorë kanë shpëtuar për pak nga fundi tragjik i tyre, pasi një grua u preu litarët në katin e 26-të një ndërtese në...

Zbulohet një Covid i ri tek lakuriqët e natës në Tajlandë, antitrupat e tyre mund të neutralizojnë pandeminë

Një koronavirus në lidhje me atë që shkakton pandeminë globale është zbuluar në gjakun e pesë lakuriqëve të natës që jetojnë në Tajlandë. ...

I stresuar nga karantina, burri hedh gruan nga kati i shtatë (FOTO-VIDEO)

Një turist anglez është arrestuar nga policia pasi në kushte të rënduara psikologjike si pasojë e izolimit nga koronavirusi, ka hedhur gruan nga kati...

Mënyra e veçantë se si mbrohen foshnjat nga koronavirusi në Tajlandë (FOTO)

Koronavirusi po përhapet me shpejtësi në të gjithë botn, ndaj edhe mënyrat që njerëzit përdorin për t'u mbrojtur janë të shumta. ...

Ushtari hap zjarr në qendrën tregtare, vret kryekomandantin dhe 10 të tjerë

Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotme në Tajlandë ku një ushtar ka hyrë në një qendër tregtare, Terminali 21 në Korat dhe...

Lajmet e fundit