Tirana
broken clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1.5kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
9 °
E martë, 31 Janar, 2023

TAG

tajfun

Super tajfuni Noru godet Filipinet, era deri në 240 km/h

Evakuime masive janë kryer në disa zona të Filipineve, ndërsa banorët po bëjnë përgatitjet e fundit për t’i bërë ballë super tajfunit Noru. Ekspertët e...

FOTO/ Tajfuni i fuqishëm godet Japoninë, humbin jetën 2 persona dhe mijëra të tjerë evakuohen

Japonia është goditur nga një tajfun që ka shkaktuar rrëshqitje dheu dhe përmbytje si një nga stuhitë më të mëdha në dekadat e fundit...

Tragjedi në Vietnam, TAJFUNI ‘Molave’ i merr jetën 19 personave

Tajfoni në Vietnam ka shkaktuar rrëshkitje të dherave, ku si pasojë kanë vdekur 19 persona dhe dhjetrave të tjerë nuk i dihet ende vendndodhja....

Mbi 13 viktima dhe shumë të zhdukur, Vietnami përgatitet për TAJFUNIN e radhës

Rrëshkitjet e dheut të shkaktuara nga reshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar të paktën 13 viktima.    Sipas asaj që...

Tajfuni i fuqishëm i afrohet Japonisë

Një tajfun i fuqishëm është duke shkuar drejt ishullit kryesor në Japoni, duke bërë që të anulohen të gjitha fluturimet dhe udhëtimet me tren,...

Kina në gjendje emergjence, pret goditjen nga tajfuni më i fuqishëm i vitit

Qindra persona janë evakuuar në Tajvanin jugor dhe Kina ka lëshuar alarmin, pasi po pregatitet për pasojat e stuhisë më të fuqishme të vitit....

Një tajfun i fuqishëm ka goditur Tajvanin, ja çfarë i ndodh punonjësit kur hap derën (Video)

Një tajfun i me shira dhe erëra të forta ka mbërthyer ditën e sotme ishullin e Tajvanit. Stuhia përllogaritet si...

Lajmet e fundit