Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

tabaku

Debate të ashpra në Kuvend/ Tabaku dhe Bardhi ofendojnë ministren Ibrahimaj, Spiropali i del në mbrotje: Mos guxoni ta përbaltni!

Deputetët demokratë Gazmend Bardhi dhe Jorida Tabaku kanë hedhur akuza të ashpra ndaj ministres së ekonomisë, Delina Ibrahimaj. Bardhi e ka cilësuar si shërbëtore të...

Komisioni i Ekonomisë/ Tabaku për ligjin e pronës: U gabua për 7501-in dhe kam qenë e para që kam kërkuar ndjesë! S’ka fonde për...

Në Komisionin e Ekonomisë dhe Financat po diskutohet për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr. 133/2015, “Për trajtimin e pronës dhe përfundimin e...

Rritja e çmimeve, Tabaku: Shqiptarët janë kthyer në pagatorët e oligarkëve, qeveria asnjë masë për krizën

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar sërish sot për rritjen e çmimeve në vend. Përmes një postimi në Facebook, Tabaku shprehet se çdo...

Tabaku: Bordi i karburanteve po cakton çmimet siç duan oligarkët

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, në seancën e sotme plenare foli për situatën energjitike në vend, duke thënë se ERE vepron ashtu si...

Progres Raporti i BE, Tabaku: Amnistia fiskale dhe pasaportat e arta rrezikojnë sigurinë kombëtare

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka komentuar progres-raportin e BE-së për Shqipërinë. Në një deklaratë për mediat, Tabaku shprehet se qeveria shqiptare duhet të...

Tabaku flet pas takimit me ambasadoren Kim në KQZ: Të qëndrojmë larg çdo influence të mundshme, qoftë nga Rusia apo Irani

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka thënë se partitë politike në vend duhet të qëndrojnë larg çdo influence të mundshme. Pas takimit me ambasadoren...

Gjyqi për shpifje, Tabaku humbet edhe në Apel betejën gjyqësore me Veliajn

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka fituar përfundimisht gjyqin ndaj deputetes së PD-së, Jorida Tabaku. Gjykata e Apelit ka rrëzuar pretendimet e Tabakut,...

I përmendi 5 milion euro, Spiropali i kthehet Tabakut: Si nuk të vjen zor e nuk skuqesh kur bën rolin e prokurores së komunizmit

Ministrja Elisa Spiropali ka replikuar ashpër me deputeten demokrate Jorida Tabaku, pasi kjo e fundit e akuzoi për një pasuri marramendëse prej 5 milion...

Dalja e parë e PD këtë mëngjes, Tabaku nga selia: Njësia 10 provoi NDRYSHIMIN, PD është rritur me 30 përqind, PS ka rënë

Jorida Tabaku cilësoi rezultatin e njësisë 10 si entuziast për PD, pasi sipas saj, PD është rritur në këtë zonë me 30 përqind. Rezultatet...

‘Shqipëria në azilkërkim’, Tabaku publikon shifrat: 219 000 të larguar, 1 në 3 janë të rinj! Ky është peshqeshi i Ramës

‘Shqipëria në azilkërkim’, kështu shkruan ish-deputetja e PD Jorida Tabaku teksa ka publikuar disa statistika të largimit të qytetarëve drejt vendeve të BE. ...

Lajmet e fundit