Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

TAG

superkupa

Tirana fiton për herë të 12-të Superkupën e Shqipërisë

U luajt mbrëmjen e sotme dueli i Superkupës së Shqipërisë, midis Tiranës dhe Vllaznisë, që është fituar nga bardheblutë me shifrat 3-2. Dueli që zakonisht...

Teuta ‘ia merr dorën’ Tiranës, fiton edhe Superkupën e Shqipërisë

Është mbyllur me fitoren 2-1 finalja e Superkupës së Shqipërisë me Tiranës dhe Teutës. Ishin durrsakët që fitojnë për herë të...

6 gola dhe përmbysje, PARTIZANI fiton Superkupën dhe sulmuesin e munguar ndaj Kukësit

Partizani shpallet ''superkampion i Shqipërisë'' për sezonin që lamë pas duke fituar finalen elektrizuese ndaj Kukësit 4-2 pas 180 minutash lojë në ''Elbasan Arena''....

Tirana mposht Kukësin në “Selman Stërmasi”, fiton Superkupën

Është mbyllur me fitoren e “bardhebluve” përballja mes Tiranës dhe Kukësit në “Selman Stërmasi”. Skuadra e drejtuar nga braziliani Ze maria arriti të...

Kukësi fiton Superkupën, sinjal Skënderbeut për titullin

Skënderbeu-Kukësi 1-3 Shënues: Fukui 30’/ Dvornekoviç 21′, Emini 74′, Pejiç 91′ Formacionet Kukësi: Koliçi, Arbri, Shameti, Alla, Hallaçi, Karioka, Hasani, Musolli, Dvornekoviç, Emini,...

Sherr në stadium, tifozët korçarë përplasen me policinë

Tifozët korçarë kanë krijuar tension në stadium. Burime për newsport.al bëjnë me dije që disa tifozë të Skënderbeut janë konfrontuar me policinë, të cilët...

Real Madridi fiton Superkupën e Europës

Ekipi i Real Madridit është shpallur kampion i Superkupës europiane pas fitores 3-2 ndaj Sevillas. Reali shënoi i pari me golin e...

Lajmet e fundit