Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

sunny hill

“Kosova s’e meriton Dua Lipën”, “shpërthen” Vesa Luma pas zhvendosjes së festivalit “Sunny Hill”: Shqipëria i vlerëson artistët

Këngëtarja Vesa Luma ka reaguar e revoltuar për anulimin e festivalit “Sunny Hill”, i cii ishte planifkuar që të mbahej në Kosovë dhe që...

Zyrtari i VV ‘mirëpriti’ largimin e “Sunny Hill”, “shpërthen” drejtori i Kulturës: E gërditshme…

Shefi i asamblistëve të Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Gëzim Sveçla,  ka reaguar në lidhje me lajmin për dështimin e mbajtjes së festivalit “Sunny Hill”...

Sunny Hill “molla e sherrit” në Kosovë, zhvendosja e festivalit e projektuar që verën e kaluar?

Në qendër të mediave gjatë orëve të fundit është vetëm një temë: Festivali Festivali Sunny Hill nuk do të organizohet në Prishtinë, por është...

Zyrtare: Jo më në Kosovë, festivali “Sunny Hill” zhvendoset në Tiranë

Festivali “Sunny Hill” këtë herë nuk do të mbahet në Prishtinë, por në  Shqipëri. . Kanë qenë organizatorët e këtij festivali ata të cilët përmes...

Veliaj tregon pse u anulua “Sunny Hill” nga Prishtina: Në Tiranë nga 4 në 7 gusht

Festivali i madh “Sunny Hill” që do të të mbahet nga 4 -7 gusht nuk do të organizohet këtë vit në Prishtinë. Ky festival...

Dua Lipa reagon pas anulimit të festivalit “Sunny Hill” në Kosovë

Këngëtarja e famshme shqiptare, Dua Lipa, ka reaguar pas anulimit të festivalit “Sunny Hill” në Prishtinë, të organizuar nga ajo dhe babai i saj,...

Zyrtare: “Sunny Hill Festival” zhvendoset Tiranë

Festivali "Sunny Hill" këtë vit do të mbahet në Tiranë. Lajmi është konfirmuar nga organizatorët e festivalit, të cilët bëjnë me dije se eventi...

Çel dyert çerdhja dhe kopshti “Sunny Hill”, u financua nga qeveria e Katarit dhe Dua Lipa; Veliaj: Investimet në arsim, busulla e Tiranës së...

Falë ndihmës së qeverisë së Katarit, por edhe donacionit të këngëtares shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, çeli dyert çerdhja dhe kopshti i Katarit...

Veliaj publikon pamjet e kopshtit të ri “Sunny Hill”, ja kontributi i veçantë i Dua Lipës në këtë projekt

Kopshti "Sunny Hill” në njësinë nr 5 në kryeqytet është pothuajse gati që të mikpresë 300 fëmijë. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj...

Lajmet e fundit