Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
29 %
5.7kmh
0 %
Hën
3 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
2 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

TAG

sunny hill

Shkoi për të parë Dua Lipën në “Sunny Hill”, shqiptares i vjedhin çantën plot me euro

Në festivalin e “Sunny Hill” i cili u mbajt disa ditë në parkun e Gërmisë, ku të rinjtë nga Kosova e diaspora shijuan muzikën...

Kishte dëshirë të këndonte “Adem Jasharin” në “Sunny Hill”, Shemi i Ilirëve përplaset me policinë dhe arrestohet, akuza babait të Dua Lipës

Vokalistit të mirënjohur të grupit Ilirët, Shemsi Krasniqi i ka ndodhur një incident i pakëndshëm dje teksa ka tentuar të bëhet pjesë e festivalit...

“Dukagjin Lipa mu betua që nuk do më lejonte të këndoja këngën e Adem Jasharit”, arrestohet këngëtari shqiptar pasi u ngjit në “Sunny Hill”...

Policia e Kosovës ka bërë me dije se ka arrestuar këngëtarin, Shemsi Krasniqi, i njohur si Shemi i grupit “Ilirët” pasi theu rregullat e...

Dua Lipa mbërrin në Prishtinë, ja këngëtarët e tjerë me famë botërore që do jenë pjesë e festivalit “Sunny Hill”

Katër orë para nisjes së “Sunny Hill Festival”, tashmë shumë artistë kanë mbërritur në Prishtinë, mes tyre edhe këngëtarja me famë botërore Dua Lipa. Sipas...

“Lajm i tmerrshëm”, vjen reagimi i parë kundër festivalit të “Sunny Hill” në parkun e Gërmit

“Sunny Hill” do të mbahet në parkun e Gërmisë dhe për këtë ka ardhur dhe reagimi i parë kundër mbajtjes së këtij koncerti. Drejtoresha Ekzekutive...

“Trazoi” Prishtinën dhe Tiranën, Festivali Sunny Hill do mbahet në Parkun e Gërmisë

Festivali i muzikës Sunny Hill pritet të mbahet në fillim të muajit gusht në Parkun e Gërmisë në Prishtinë. Për lokacionin e festivalit që...

“Sunny Hill Festival” rikthehet në Kosovë, Dua Lipa: Krenare dhe me zemrën plot!

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, ka thënë se ndihet e lumtur pas rikthimit të “Sunny Hill Festival” në Kosovë. Ajo shkruan në...

“Një super lajm për të gjithë”, “Sunny Hill” edhe në Prishtinë edhe në Tiranë, ja kur do të mbahet në Shqipëri

Pas zhurmës mediatike të javës që lamë pas në lidhje me mbajtjen e festivalit “Sunny Hill” në Tiranë dhe jo në Prishtinë ashtu si...

Kryebashkiaku i Prishtinës: Qeveria është fajtore që “Sunny Hill” u zhvendos në Tiranë, ja sa do të përfitonte Kosova nga festivali

Kryetari i Bashkisë Prishtinë, Përparim Rama, në një konferencë për media, tha se qeveria është fajtore që festivali “Sunny Hill” u zhvendos nga Prishtina...

A ishte planifikuar më herët zhvendosja e “Sunny Hill”? Nënkryetarja e Bashkisë: Teori konspiracioni, si qëndron e vërteta

Nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës, Anuela Ristan i quan si “teori konspiracioni” zërat që kanë qarkulluar sot në disa media se zhvendosja e festivalit...

Lajmet e fundit