Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Pre
27 °
Sht
24 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
18 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

sulme

Ushtria ruse sulmon autokolonën me qytetarë ukrainas, 23 të vrarë në Zaporizhzhia

Të paktën 23 persona kanë mbetur të vrarë dhe 28 janë plagosur, pasi një raketë goditi një autokolonë civile me makina në rajonin jugor...

Rusia akuzon trupat ukrainase për bombardime të reja në centralin bërthamor të Zaporizhia

Autoritetet e emëruara nga Rusia në qytetin ukrainas Enerhodar akuzuan sot trupat ukrainase për ribombardojnë zonën pranë termocentralit bërthamor Zaporizhia. Kjo u bë e...

“Rusia po planifikon sulme në prag të Ditës së Pavarësisë”, SHBA  u kërkon qytetarëve të saj që të largohen nga Kievi

Departamenti Amerikan i Shtetit beson se Rusia po planifikon të shtojë sulmet e saj në infrastrukturën civile dhe ndërtesat qeveritare në ditën e Pavarësisë...

“Zoti është i madh”, izraelitët nuk ndalen, sulmojnë sërish grupin militant të Xhihadit Islamik, momenti kur raketat “fluturojnë”mbi njerëzit

Situata mes Izraelit dhe grupit militant të Xhihad Islamik është përshkallëzuar. Më herët Izraeli bëri me dije se kishin sulmuar disa objekte të grupit...

Vdes biznesmeni i njohur bashkë me gruan e tij

Një biznesmen ukrainas është është vrarë gjatë sulmeve ruse në qytetin jugor Mykolaiv. Sipas mediave të huaja, Oleksiy Vadatursky, ka mbetur i vdekur së bashku...

Bombardime me raketa në Kharkiv, 6 të vdekur dhe 31 të plagosur

Të paktën gjashtë persona kanë vdekur për shkak të sulmeve me raketa kundër Kharkiv dhe 31 të tjerë mbetën të plagosur.Kjo u bë me...

Sulmohen me raketa zonat e banuara në Kharkiv, humbin jetën 3 civilë dhe plagosen 28 të tjerë

Tre persona janë vrarë dhe 28 të tjerë janë plagosur nga sulmet ruse në zonat e banuara në Kharkiv. Lajmi u bëm me dije...

Rusët sulmojnë me raketa godinën e universitetit në Kharkiv, 1 i vrarë dhe 3 të plagosur

Forcat ruse kanë bombarduar me raketa godinën e universitetit  kombëtar në Kharkiv. Pas sulmit ekipet e emergjencës shkuan menjëherë në godinën e shkatërruar. Gjithashtu në një...

Sulmohet me armë zjarri patrulla e policisë në veri të Kosovës

Një patrullë e Policisë në veri të Kosovës është sulmuar mëngjesin e sotëm me armë zjarri. Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur në fshatin...

KFOR dënon sulmet ndaj Policisë së Kosovës: Të përmbahemi nga veprimet që përshkallëzojnë tensione në veri

“Misioni NATO-s në Kosovë, KFOR, dënon ashpër sulmet e fundit kundër pjesëtarëve të Policisë së Kosovës”, ka thënë një zyrtarë për media i KFOR-it...

Lajmet e fundit