Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

sulm

Donald Trump nuk ndal sulmet ndaj ligjvënëse në Kongres: Largohuni tani nëse nuk ju pëlqen Amerika

Presidenti Donald Trump nuk ndal sulmet ndaj ligjvënëse me ngjyrë të Kongresit. Ditën e djeshme kreu i Shtëpisë së Bardhë ka...

Sulm në Afganistan, 12 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur

Luftëtarët talebanë kanë vrarë të paktën 12 persona dhe plagosën më shumë se 50 civilë në një sulm me bomba në provincën Ghazni të...

Sulmi me molotov në KZAZ e Dibrës, arrestohet një tjetër person (EMRI)

Një tjetër person është arrestuar lidhur me sulmin e KZAZ numër 19 në Dibër. Policia ka arrestuar një 33 vjeçar pasi...

Sulmi me bomba molotov ndaj KZAZ, arrestohet nënkryetari i PD në Dibër

Policia ka arrestuar nënkryetarin e PD, në Dibër, Ilir Hysa. Shkak për arrestimin e Hysës është bërë sulmi me molotov ndaj...

Sulmi i KZAZ-së në Dibër, militantët e PD protestojnë para policisë

  Militantë të Partisë Demokratike në Dibër po protestojnë mëngjesin e sotëm para policisë, për lirimin e personave të shoqëruar pas sulmit të mbrëmshëm të...

Sulmi ndaj KZAZ-së në Kavajë/ Arrestohen 5 persona, mes tyre 2 policë bashkiakë

Policia e Kavajës ka arrestuar 5 persona pas sulmit të ndodhur ditën e djeshme në KZAZ-në e këtij qyteti. Bëhet me...

Sulm me bombë në Afganistan, 3 të vdekur dhe dhjetra të plagosur

Së paku tre persona kanë humbur jetën, ndërsa 21 të tjerë janë plagosur gjatë një sulmi me bombë që ndodhi në Ube, në krahinën...

Sulm i fuqishëm në Gaza, palestinezët lëshojnë 450 raketa drejt Izraelit

Një sulm i madh ka ndodhur ditën e sotme në Gaza. Sipas BBC, ky është sulmi më i madh i viteve të fundit. Ushtarët...

Tjetër sulm për Pashkë, agresori hap zjarr në sinagogë, 1 grua e vdekur dhe 3 të plagosur

Një grua ka vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur pas një sulmi me armë në një sinagogë të Kalifornisë. ...

Mbi 200 të vdekur në Sri Lanka, liderët në ankth reagojnë për sulmin

Sulmi me bombë në Sri Lanka ku vdiqën më shumë se 200 përsona dhe u plagosën 450 të tjerë, ka ngjallur reagimet e liderëve...

Lajmet e fundit