Tirana
scattered clouds
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
88 %
1.5kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
16 °
E hënë, 20 Shtator, 2021

TAG

sulm

Sulmi me makinë në Kapitol, ndërron jetë në spital një oficer policie, vdes edhe autori i sulmit

Një oficer policie ka humbur jetën në spital pasi u përplas me makinë në afërsi të ndërtesës së Kapitol.Gjithashtu edhe autori i dyshuar ka...

Socialistët në sulm me gafën e Bashës në festën e Sulltan Nevruzit 7 VJET MË PARË: Fitoi errësira mbi dritën (VIDEO)

Në rrjetet sociale po qarkullon një video e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha. Siç duket edhe nga pamjet, videoja është e 7 viteve më parë....

‘Paguaji mësuesit Besa’, Vokshi sulmon Shahinin: Mijëra arsimtarë nuk kanë marrë ende pagat

Ish-deputetja e PD Albana Vokshi ka sulmuar ministren e Arsimit Besa Shahini të cilës i bën thirrje që të paguajë mësuesit.   ...

Bien sirenat e ALARMIT: Dy raketa godasin zonën pranë Ambasadës Amerikane në Bagdad

Dy raketa katjusha kanë rënë sot në Zonën Jeshile të Bagdadit, aty ku ndodhet Ambasada Amerikane dhe godinat e një sërë misioneve diplomatike të...

Vritet një ushtar amerikan dhe dy kontraktorë nga sulmi i terroristëve të Al-Shabab

Një ushtar amerikan dhe dy kontraktorë të mbrojtjes janë vrarë gjatë sulmit nga militantët e Al-Shabab në një bazë ajrore amerikane në Kenia. ...

Mediat italiane ‘shumë zhurmë për asgjë’/ Shqiptari i shpallur në kërkim si organizator i një sulmi terrorist, i dënuar prej tre vitesh në Tiranë

Lajmi i mediave italiane se dy shqiptarë, Bujar Hysa dhe Bardhyl Hoxha po planifikonin një sulm terrorist në shtetin fqinj, mesa duket nuk është...

Sulm në Jemen, 16 të vdekur, mes tyre edhe fëmijë

16 persona kanë humbur jetën pas një sulmi ajror në Jemen. Dyshohet se sulmin e kryen Sauditët të cilët luftojnë në Jemen rebelët që...

Pak muaji pasi i shpëtoi sulmit terrorist në Somali, rrufeja godet avionin e ministrit serb

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç ka përjetuar një përvojë të keqe në udhëtimin e tij më të fundit drejt Sllovenisë. ...

SHBA/ Sulm me armë në universitetin e Alabamës, 2 të vdekur dhe 3 të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në SHBA. Të paktën dy persona kanë vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur, pas...

Sulm në Afganistan, 11 civilë të vrarë

Së paku 11 vetë, përfshirë gra dhe fëmijë, u vranë, nga shpërthimi i bombës në anë të rrugës, në provincën Kandahar të Afganistanit. ...

Lajmet e fundit