Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

sulm

TRAGJIKE/ Sulm me armë në një çerdhe, 31 të vrarë në Tajlandë, mes tyre edhe fëmijë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një qendër parashkollore për fëmijë në Tajlandë. Një ish-oficer policie hapi zjarr, duke lënë të vdekur të...

Faqet qeveritare të Iranit dalin jashtë kontrollit, grupi Anonymous merr përgjegjësinë për sulmin kibernetik

Prej ditës së djeshme disa faqe qeveritare iraniane kanë dalë jashtë funksionit, si pasojë e sulmit të kryer nga grupi i hakerëve Anonymous. Ky grup...

“Shqipëria po vuan përkrahjen e MEK”, mesazhi i hakerave iranianë që rrëzuan sistemin TIMS dhe Policinë e Shtetit

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar paraditen e kësaj të shtune se sistemi TIMS i Policisë së Shtetit ka rënë si pasojë e një sulmi...

Irani sulmon sistemin TIMS të Policisë, Edi Rama: Po punojmë me aleatët, agresorët janë të njëjtët

Dogana e Kapshticës prej 14 orësh vijon të ketë probleme me sistemin TIMS të regjistrimit të udhëtarëve. Për pasojë, radhë të gjata udhëtarësh janë...

Partia e Lirisë sulmon Baton Haxhiu, tha në emision se Meta i meriton akuzat si bashkëpunëtor i Sigurimit

Tedi Blushi, Sekretar i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, përmes një shënimi në profilin e tij sulmon gazetarin dhe botuesin Baton Haxhiu, duke e...

Përdhunoi 11 vjeçaren me 4 persona të tjerë, Ekrem Rexhepi SULMOHET nga të burgosurit në qeli

Ekrem Rexhepi, i dyshuar  për përdhunimin e 11 vjeçares është sulmuar fizikisht nga të burgosurit në qendrën e paraburgimit në Prishtinë. Sipas medieve kosovare, 26...

I ngjashëm me Shqipërinë dhe Malin e Zi, hakerat sulmojnë Bosnjen dhe fshijnë 100,000 dosje

Rajoni është vënë kohët e fundit nën sulme kibernetike të ngjashme, të cilat kanë synuar zbulimin dhe fshirjen nga serverat të dokumenteve të rëndësishme...

Shpërthim i fuqishëm në një xhami, raportohet për 18 të vdekur

Një shpërthim i fuqishëm në një xhami në Afganistan, të premten, la të vrarë të paktën 18 persona. Ndër të vrarët është edhe një imam...

Ilir Meta sulmon SPAK: Krijesat e Partisë, janë seksion i Rilindjes dhe aq përgjegjës për korrupsionin sa ajo

Kreu i Partisë së Lirisë sulmon Prokurorinë Speciale dhe e quan atë "Krijesë të Partisë", duke ju referuar Partisë Socialiste. Ilir Meta përmes një...

E njëjta “dorë” si në Shqipëri? Hakerat sulmojnë faqet qeveritare në Malin e Zi, i pari i këtij lloji në vend

Pushteti ekzekutiv malazez ka njoftuar se infrastruktura informative e Qeverisë ka qenë shënjestër e sulmit të hakerave dhe ekspertët e Ministrisë së Administratës Publike...

Lajmet e fundit