Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

sulm me arme

“Transgjinorja” vrau tre fëmijë dhe tre të rritur në shkollën krishterë në SHBA

Tre fëmijë dhe tre të rritur, përfshi edhe drejtoresha, kanë mbetur të vrarë pas të shtënave me armë në një shkollë të krishterë në...

Sulm me armë në shtetin amerikan të Mississippit, agresori vret ish-gruan dhe pesë banorë të zonës

Një burrë i armatosur me tre armë qëlloi për vdekje ish-gruan e tij dhe pesë të tjerë, në shtetin amerikan të Mississippit. Ata u...

E RËNDË/ Mësuesja doli para plumbave për të mbrojtur nxënësit, bashkëshorti vdes dy ditë më pas

Bashkëshorti i një prej mësueseve të cilat u vranë gjatë një sulmi me armë në Teksas ka humbur jetën si pasojë e një ataku...

Tronditëse, humbin jetën 9 persona gjatë një sulmi me armë në një funeral, mes tyre një fëmijë 

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Meksikë, ku 9 persona kanë humbur jetën si pasojë e një sulmi me armë që ka ndodhur...

Sulm i armatosur ndaj kryeministrit, humb jetën një person dhe disa të plagosur

Kryeministri i Haitit, Ariel Henry është sulmuar nga persona të armatosur dhe si pasojë ka humbur jetën një person dhe disa të tjerë kanë...

Tre të vrarë dhe një i plagosur, çfarë ndodhi dje në Kosovë, si u sulmua me armë autobusi i nxënësve

Tre persona mbetën të vdekur mbrëmjen e djeshme në Kosovë dhe një tjetër është plagosur, si pasojë e një sulmi me breshëri arme zjarri....

Sulm me armë në një qendër tregtare në Suedi, plagosen tre persona, autorët “ia mbathin” me motor të zi

Të paktën tre persona janë plagosur nga të shtënat me armë në qytetin jugor suedez të Kristianstad, në një qendër tregtare. Të plagosurit, përkatësisht...

Qëllohet me armë helikopteri që po udhëtonte presidenti dhe ministrat

Helikopteri që po udhëtonte presidenti i Kolumbisë është sulmuar me armë zjarri afër kufirit me Venezuelën. Mediat e huaja bëjnë me dije se Presidenti Iván...

E RËNDË/ I veshur si polic dhe i armatosur, 51 vjeçari vret 16 njerëz dhe u shmanget autoriteteve për 12 orë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në zonën rurale të Nova Skocia në Kanada. Një 51 vjeçar i veshur si polic...

Sulm me armë zjarri në një spital në Çeki, 6 të vrarë, disa të plagosur

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak momente më parë në spitalin e Ostravës në Çeki.  Mësohet se janë vrarë...

Lajmet e fundit