Tirana
moderate rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
3.1kmh
100 %
Hën
18 °
Mar
21 °
Mër
24 °
Enj
21 °
Pre
27 °
E hënë, 26 Shtator, 2022

TAG

sulm kibernetik

“Shqipëria ka humbur në fushën e sigurisë”, Salianji për Ramën: Gënjeu, tha se nuk janë prekur të dhënat

Deputeti i PD, Ervin Salianji ka folur në Kuvend për sulmin kibernetik në Shqipëri nga Irani. Salianji u shpreh se Shqipëria ka humbur një luftë...

Sulm i madh kibernetik? Bien dhjetra faqe interneti në Shqipëri, ja çfarë dyshohet

Dhjetra faqe interneti në Shqipëri janë të paaksesueshme prej disa minutash, ndërsa dyshohet për një sulm të madh kibernetik. Neësbomb.al, mëson se problemi është hasur...

Sulmet nga Irani, Izraeli i ofron Shqipërisë ndihmë në mbrojtjen kibernetike

Izraeli i ka ofruar ndihmë në mbrojtjen kibernetike Shqipërisë, pas dy sulmeve të njëpasnjëshme të sponsorizuara nga qeveria e Iranit. Zëvendësministri i Jashtëm Idan Roll...

Mali i Zi “i paralizuar” nga sulmet kibernetike, hakerat bllokojnë kompjeturat e selisë së qeverisë dhe heqin internetin

Një sulm masiv dhe i vazhdueshëm kibernetik në Mal të Zi, për të cilin zyrtarët fajësojnë hakerët pro-rusë dhe Moskën, është cilësuar nga ekspertët...

“Agresori nuk ia arriti qëllimit”, Rama për sulmin kibernetik: S’ka rrjedhje të dhënash, Shqipëria ka rezistuar më së miri

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për sulmin kibernetik që bllokoi dje sistemin TIMS. Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale shkruan se...

Forca të shumta policie rrethojnë ambasadën e Iranit, nis largimi i stafit diplomatik nga Tirana  

Forca të shumta Policie kanë rrethuar mbrëmjen e sotme ambasadën e Iranit në Tiranë. Pak më parë ka nisur zbrazja e zyrave, si dhe...

Shqipëria ndërpret marrëdhëniet diplomatike me Iranin, qëndron pas sulmit kibernetik që paralizoi shërbimet qeveritare

Irani dyshohet se është shteti që organizoi sulmin kibernetik ndaj sistemeve qeveritare afro dy muaj më parë. Për një periudhë gati një javore, e-Albania...

Dështon sulmi kibernetik në Kosovë, hakerat nuk futen dot në sistemet e Qeverisë

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës, Përparim Kryeziu ka thënë se dje dhe sot ndaj shërbimeve shtetërore të internetit në institucione, ka pasur sulme kibernetike...

Agjentët e FBI-së zbarkojnë në Malin e Zi, do hetojnë sulmin kibernetik

Një grup agjentësh të FBI-së amerikane do të mbërrijnë në Malin e Zi për të hetuar një sulm të madh dhe të mirë koordinuar...

Sulmi kibernetik godet shërbimet qeveritare, Mali i Zi ua hedh fajin rusëve

Agjencia e Sigurisë së Malit të Zi (ANB) konfirmoi më 26 gusht se shërbimet ruse ishin përgjegjëse për një sulm të fuqishëm kibernetik që...

Lajmet e fundit