Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

suedia

Dorëhiqet ministrja suedeze pasi dështoi në testin e alkoolit, rrezikon edhe burgun

Ministrja suedeze e Arsimit, Aida Hadzialic, u largua sot zyrtarisht nga kabineti, pasi njoftoi në fundjavë se po jepte dorëheqjen lidhur me një incident....

Irlanda i “fal” barazimin Suedisë

Një befasi për suedezët, paraqitja e irlandezëve, të cilët e dominuan takimin,por pamundur të shënonin fitoren e parë në ndeshjet zyrtare. Një ndeshje e...

Arrestohet në Suedi djali i Mehmet Shehut

Është arrestuar në Stokholm të Suedisë, Skënder Shehu, djali i ish-kryeministrit komunist Mehmet Shehut. Burime për Ora News bëjnë të ditur...

Komisioni i OKB-së: Assange të lirohet dhe të kompesohet

Një komision i OKB-së u shpreh se themeluesi i WikiLeaks, Julian Assange po mbahet i arrestuar në mënyrë arbitrare që nga viti 2012. Assange...

Ekstradohet nga Suedia personi që vuri tritolin te farmacia e babait të Tahirit

Është esktraduar nga Interpol Tirana Baftjar Bruka, personi që akuzohet për vendosjen e tritolit në farmacinë e babait të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Bruka...


Lajmet e fundit