Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
46 %
1.5kmh
0 %
Mër
8 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

suedia

Krizë punëtorësh, Suedisë i duhen edhe 200 mijë emigrantë

Sipas ekspertëve, Suedia ka një problem të madh me kërkesë-ofertën. Deri në vitin 2025, e gjithë fuqia punëtore e Suedisë pritet...

Tronditet Suedia, një person qëllon me armë në supermarket, disa të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në qytetin jugor të Suedisë, Trelleborg, ku një person ka qëlluar me armë në një supermarket. ...

Suedia vendos të dëbojë refugjaten më të vjetër në botë

Zyra e Emigrimit të Suedisë refuzoi kërkesën për azil të afganes 106-vjeçare, Bibikhal Uzbek, e cila mendohet se është refugjatja më e vjetër në...

Kush janë popujt më dembelë në Europë? Ja lista

Një kërkim i realizuar nga nga kompania Ladbrokes ka zbuluar popuj më dembelë dhe më punëtorë në Europë. Sipas këtij kerkimi, rezuliton se...

Në Suedi femijët bëhen pre e sulmeve raciste

Disa fëmijë refugjatë afganë që po protestonin kundër Zyrës së Migrantëve para parlamentit në kryeqytetin suedez, Stockholm, kanë qenë subjekt i një sulmi racist....

Zbardhen qëndrimet e Francës, Gjermanisë, ‘Beneluksit’, Greqisë për hapjen e negociatave me Shqipërinë, një prej shteteve kusht zgjedhjet e 2017

Janë zbardhur qëndrimet e ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian për hapjen e negociatave me Shqipërinë. Qëndrimet e 27 ministrave kanë...

Lajmet e fundit