Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
46 %
1.5kmh
0 %
Mër
8 °
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

TAG

suedia

Ja kush është vendi i rradhës që ka hequr Shqipërinë nga lista e “vendeve të sigurta”

Shtimi i personave të infektuar me Covid në vendin tonë ka bërë që shumë vende ta klasifikojnë si vend i rrezikshëm për përhapjen e...

Njoftimi i rëndësishëm i TIA: Qytetarët shqiptarë mund të udhëtojnë drejt Suedisë vetëm me testin PCR negativ, s’ka më nevojë për vaksinë

Aeroporti “Nënë Tereza” me anë të një postimi në rrjetet sociale ka njoftuar qytetarët shqiptarë se mund të udhëtojnë drejt Suedisë vetëm duke patur...

EURO 2020/ Suedisë i mjafton një penallti për të marrë kryesimin e grupit, Sllovakia ka ende shpresë për kualifikim

Suedia ka fituar me rezultatin 1-0 ndaj Sllovakisë në ndeshjen e vlefshme për grupin E në Kampionatin Europian.Suedezëve u ka mjaftuar një penallti e...

EURO 2020/ Zhgënjejnë Spanja dhe Polonia, Republika Çeke merr një fitore të madhe në Skoci

Spanja nuk ka arritur të marrë më shumë se 1 pikë në ndeshjen e parë në Euro 2020 ndaj Suedisë, ndeshje e cila ka...

Konferenca e Donatorëve, Gjermania dhuron 11 milionë euro për Shqipërinë, Suedia 5.6 milionë euro

Është zbuluar shuma që do të ofrojë Gjermania dhe Suedia në Konferencën e Donatorëve sot në Bruksel, për të ndihmuar Shqipërinë pas tërmetit të...

Suedia dhe Danimarka nisin kontrollet e përbashkëta kundër bandave kriminale

Suedia dhe Danimarka deklaruan sot se kanë rënë dakord të rrisin kontrollet e përbashkëta kundër bandave kriminale, pasi të dy shtetet kanë vënë re...

Ironi me shpenzimet e Gjonajt? Ambasada e Suedisë shkrim për politikanët e vet: Nuk kanë makina, jetojnë në shtëpi të thjeshta dhe nuk u...

Ambasada e Suedisë në Tiranë si rrallëherë më parë, ka publikuar ditën e sotme një shkrim për jetën modeste të politikanëve të vendit të...

U lirua pas presionit të SHBA-së, këngëtari i njohur shpallet fajtor (FOTO)

Gjykata e Stokholmit e shpalli fajtor muzikantin e njohur amerikan A$AP Rocky për ushtrim dhune. Ai akuzohet se bashkë me dy bashkëpunëtorë të tij...

Akuza për përdhunim, Suedia rihap hetimet ndaj themeluesit të Wikileaks

Suedia do të rihapë hetimin lidhur me akuzën për përdhunim kundër themeluesit të Wikileaks, Julian Assange, njoftoi të hënën zëvendës kryeprokurori i vendit. ...

Lajmet e fundit