Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

suedia

Finlanda dhe Suedia dorëzojnë sot aplikimin për tu anëtarësuar në NATO: Demokracia ka fituar

Finlanda dhe Suedia do të dorëzojnë sot aplikimin për tu anëtarësuar në NATO. Ky lajm u bë me dije nga vetë kryeministrja suedeze Magdalena...

Aplikimi i Suedisë në NATO, ambasadorja suedeze: Takova Ramën dhe Xhaçkën, na mbështesin në këtë proces!

 Ambasadorja e Suedisë në Shqipëri, Elsa Hastad, gjatë një koference për mediat ka shpjeguar arsyet dhe procesin që vend ii saj do të ndjekë...

Erdogan: Delegacionet e Suedisë dhe Finlandës mos të vijnë në Turqi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, sërish ka shprehur kundërshtimin e tij për anëtarësimin e mundshëm të Finlandës dhe Suedisë në NATO. Gjatë një konference...

Vendimi i Suedisë për tu anëtarësuar në NATO, Xhaçka: Është një lajm i mire! Shqipëria do të bëjë gjithçka për të përshpejtuar procedurat

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka reaguar në lidhje me kërkesën e Suedisë për t’u anëtarësuar në NATO. Xhaçka thotë...

Kërkuan të anëtarësohen në NATO, kryeministrja suedeze:Nuk duam armë bërthamore në territorin tonë 

Kryeministrja suedeze Magdalena Andersson thotë se Evropa dhe Suedia "po jetojnë tani në një realitet të ri dhe të rrezikshëm". Andersson ka njoftuar gjatë një...

“Duam të kemi edhe pasaportën e Kosovës”, Berisha i premton qytetarit nga Kukësi: Sapo PD të vijë në pushtet! Me presidentin Rugova…

Ish-kryeministi Sali Berisha pasditen e sotme është ndalur në qytetin e Kukësit ku dhe po zhvillon një takim me mbështetësit e tij. Gjatë takimit një...

Suedia aplikon për t’u anëtarësuar në NATO, ambasadorja suedeze takim me Ramën, i kërkon votën e Shqipërisë

Ambasadorja e Suedisë në vendin tonë, Elsa Hasted, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama, ku i ka kërkuar atij...

Ministri i Maqedonisë së Veriut në takim me ministrat e Jashtëm të BE: Mbështesim pozicionin e mbrojtjes nga NATO dhe anëtarësimin e Suedisë e...

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian janë mbledhur sot në Bruksel. Ku kanë diskutuar mbi pushtimin rus të Ukrainës dhe për raportet e bllokut...

Erdogan kundër anëtarësimit të Suedisë dhe Finlandës në NATO, Blinken telefonon ministrin turk: I sigurt që do arrijmë në konsensus

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken deklaroi se kishte folur me homologun e tij turk mbi shqetësimet e Ankarasë në lidhje me hyrjen e...

Erdogan kundër anëtarësimit të Finlandës dhe Suedisë në NATO, këshilltari i tij zbut tonet: Nuk po u mbyllim derën, por në vendet nordike ka...

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan nuk është shprehur pozitiv për anëtarësimin e Finlandës dhe Suedisë në NATO. I pyetur nga gazetarët, një ditë...


Lajmet e fundit