Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Hën
12 °
Mar
12 °
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

TAG

suedi

Suedia rrëzon akuzat ndaj themeluesit të Wikileaks, Julian Assange

Prokurorët në Suedi thanë se do të pushojnë çështjen ndaj themeluesit të Wikileaks, Julian Assange, i cili akuzohej për përdhunim. Julian Assange...

I shpëtuan sulmit në Stokholm, flet shqiptarja me të bijën: Tmerri që pamë me sy

Besarta Gashi, bashkë me të bijën Leonidën, nëntë vjeçe, kanë qenë shumë afër vendit ku një sulmues hyri me kamion në turmën e njerëzve...

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta mesazh ngushëllimi homologut Urban Ahlin për sulmin në Suedi

Kryetari i Kuvendit Ilir Meta i ka dërguar sot një mesazh ngushëllimi homologut të tij suedez Urban Ahlin, në reagim të sulmit të sotëm...

18 vjeçari shqiptar student i mjekësisë theret me thikë në Suedi, dëshmitari: Autori thirri “Allahu Ekber” dhe e vrau

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Suedi, ku një 18-vjeçar shqiptar nga Peja, student i mjekësisë, është qëlluar me thikë pranë shtëpisë së...

Veliaj në Suedi, merr “Çelësin” nga qyteti i Gotheborgut dhe sheh nga afër autobusët hibridë të Volvo-s

Pas çmimit për Inovacion që mori javën e shkuar në Ljubljanë, për drejtimin e Tiranës, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, u ftua...

Ilir Meta niset për vizitë zyrtare në Suedi, e shoqëron delegacioni parlamentar

Kryetari i KuvenditIlir Meta do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Suedi me ftesë të Kryetarit të Parlamentit Suedez (Riksdag), Urban Ahlin. ...

I armatosuri futet në dyqan për të vjedhur dhe ikën me vrap, punonjësja e ndjek nga pas (Video)

Një person i armatosur është futur në një dyqan në Malmo të Suedisë për të vjedhur, por e pëson keq nga punonjësja, e cila...


Lajmet e fundit