Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022

TAG

suedi

Autogoli i jep fund ëndrrës së futbollistëve shqiptar, Zvicra eleminohet nga Botërori

Ëndrra e kombëtares zviceriane për të fituar Botërorin e 2018 ka marrë fund ditën e sotme, pas autogolit të Akanjit. Zvicra...

Trafikonin drogë nga Suedia, dënohet banda e shqiptarëve në Finlandë (EMRAT)

Gjykata finlandeze ka dënuar një grup shqiptarësh të përfshirë në trafikun e drogës. Gjashtë anëtarët e grupit akuzohen se kanë trafikuar kanabis...

U gjet i pajetë në dhomën e hotelit, dalin DETAJE shokuese për vdekjen e Avicii: Luftonte rrjetet PEDOFILE

Vdekja e DJ suedez Avicii ka tronditur thellë të gjithë botën e artit, ndërsa ende nuk janë mësuar shkaqet e ndarjes së parakohshme nga...

Shpërthim i fuqishëm në Malmo të Suedisë

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur disa çaste më parë pranë një stacioni policor në qytetin Malmo të Suedisë. Sipas mediave vendase...

Denoncimi: ‘Biznesmeni kërkon 800 euro dhe premton punë në Suedi, na la rrugëve’

Emisioni investigativ “Fiks Fare” denoncoi mbrëmjen e së premtes mashtrimin që iu bëhet shqiptarëve për të emigruar për në Suedi. Një “biznesmen” ka publikuar...

Shqipëria në listën e 3 vendeve më të mira që duhen vizituar patjetër, tundohen suedezët

Suedezët kanë një arsye më shumë për të ardhur në Shqipëri për pushimet dhe vizitat e tyre. Eshtë stafi i Vagabond që ka listuar...

E rrallë në Suedi, zbulohet rroba e periudhës Vikinge me mbishkrimin “Allah” (Foto)

Larsson thotë se kjo nuk është hera e parë që në Suedi gjenden objekte historike me mbishkrimin “Ali”, i cili ishte kushëriri i...

Suedia rrëzon akuzat ndaj themeluesit të Wikileaks, Julian Assange

Prokurorët në Suedi thanë se do të pushojnë çështjen ndaj themeluesit të Wikileaks, Julian Assange, i cili akuzohej për përdhunim. Julian Assange...

Lajmet e fundit