Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

TAG

stuhi

Uragani “Matthew” arrin Kategorinë 4, erëra me shpejtësi 240 kmh, miliona të evakuuar

Brigjet e Floridas, Georgias dhe Karolinës së Jugut kanë shpallur gjendjen e emergjencës teksa pritet të goditen nga uragani “Matthew”, tashmë i Kategorisë 4,...

Kina në gjendje emergjence, pret goditjen nga tajfuni më i fuqishëm i vitit

Qindra persona janë evakuuar në Tajvanin jugor dhe Kina ka lëshuar alarmin, pasi po pregatitet për pasojat e stuhisë më të fuqishme të vitit....

Stuhia e madhe e shiut godet plazhin e Borshit, tmerrohen pushuesit (Foto)

Një stuhi e madhe shiu ka përfshirë plazhin e Borshit gjatë ditës së sotme duke bërë që pushuesit të largohen të tmerruar. ...

Ja si shkatërrohet një qytet i tërë në pak sekonda nga një tornado (Video)

Një tornado ka kaluar përmes një qyteti në Vietnam duke shkatërruar çdo gjë që kishte përpara. Pamjet e frikshme janë...

E frikshme, ja dëmi që i ka shkaktuar breshëri aeroplanit (Foto)

Një avion Airbus A320 është detyruar të bëjë ulje emergjence pas shkatërrimit që ka marë duke fluturuar mes një stuhie breshëri. Aeroplani...

Një tajfun i fuqishëm ka goditur Tajvanin, ja çfarë i ndodh punonjësit kur hap derën (Video)

Një tajfun i me shira dhe erëra të forta ka mbërthyer ditën e sotme ishullin e Tajvanit. Stuhia përllogaritet si...

Prishet moti, stuhia mbërthen Shkodrën (Video)

Ndonëse në pjesën më të madhe të vendit temperaturat kanë nisur të rriten ndjeshëm, duket se moti i keq ka nisur nga Shkodra. ...

Tragjedi në Rusi, 10 fëmijë humbin jetën pasi varka me 49 persona goditet nga stuhia

Të paktën 10 fëmijë raportohet të kenë humbur jetën pasi një varkë është kapur nga stuhia gjatë një shëtitje në liqenin Syamozero të Rusisë....

Tornado përbindëshe në SHBA, por dikush guxon dhe i shkon shumë pranë (Video)

Shtetet e Bashkuara të Amerikës goditen aq shpesh nga tornadot sa që disa persona kanë filluar të mos tremben më prej këtyre përbindëshave natyrorë....

Pritet përkeqësimi i motit me stuhi të forta

Moti në vendin tonë pritet të përkeqësohet në ditët në vijim, sipas parashikimit të disa agjencive meteorologjike europiane. Shqipëria është përfshirë gjatë...

Lajmet e fundit