Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Enj
40 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
35 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

TAG

stuhi

Pamje të FRIKSHME: Stuhi e tornado në Stamboll, përmbytet qyteti, gazetarja gjakoset gjatë raportimit live (FOTO-VIDEO)

Ditën e sotme Stambolli është përfshirë nga reshje të dendura shiu, të shoqëruara me breshër, duke përmbytur thuajse gjithë qytetin. ...

Australia goditet nga stuhia, mijëra shtëpi të shkatërruara

Australia Perëndimore është përfshirë nga një stuhi prej dy ditësh. Një stuhi e tillë ndodh një herë në një dekadë. Sipas...

Moti i keq sjell probleme në Lezhë, ndërprerje të energjisë elektrike dhe trafik i rënduar (VIDEO)

Përkeqësimi i kushteve atmosferike ka krijuar probleme në Lezhë dhe Shëngjin. Reshjet e dendura të shiut kanë ndërlikuar lëvizjën e automjeteve...

Stuhi e madhe në Ulqin, reshje të dendura dhe erëra të forta

Qyteti i Ulqinit është përfshirë mbrëmë nga një mot i keq. Erërat e forta dhe reshjet e dendura të shiut kanë rrëzuar pemët. ...

Stuhi e fuqishme në SHBA, humbin jetën 2 fëmijë

Një stuhi e fuqishme ka përfshirë Teksasin në SHBA.  Si pasojë dy fëmijë kanë mbetur të vrarë, kur një pemë ra në një makinë,...

Stuhi dhe erëra të forta, moti i keq ‘mbërthen’ Greqinë

Pas një fundjave me mot të qetë, Greqia po përjeton një situatë aspak të mirë sa i takon kushteve atmosferike. Temperaturat...

Stuhia mbush rrugët me peshq, banorët mbushin çantat (Foto-Video)

Stuhia me erëra të forta ka përfshirë edhe ishullin e Maltës, duke shkaktuar dëme të shumta materiale. Por në një kohë...

Stuhia e fortë shkatërron Rio-n, 6 të vdekur në Brazil

Të paktën 6 persona kanë humbur jetën për shkak të shirave të rrëmbyeshëm dhe erërave të forta që kanë përfshirë Rio de Zhaneiron, njoftojnë...

Surprizat e motit, nesër stuhi dhe rrebesh në këto zona

Dita e sotme është shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët edhe me erë intensive përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore....

Stuhi dhe shi i dendur në Vlorë, pezullohet lundrimi, dëme në qytet

Moti i keq dhe rreshjet e dendura të shiut kanë pezulluar lundrimin në portin e Vlorës deri në orët e pasdites. ...

Lajmet e fundit