Tirana
light rain
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
29 °
E diel, 14 Gusht, 2022

TAG

stuhi

“Çmendet” moti në Librazhd, breshëri zbardh tokat dhe shkatërron të mbjellat (FOTO)

Në një kohë që pjesa më e madhe e vendit është përfshirë nga vala e të nxehtit me temperatura edhe mbi 40 gradë, në...

Stuhia në Sarandë dëmton pajisjet e Drejtorisë së Transportit Rrugor, pezullohen kolaudimet

Stuhia që përfshiu qytetin e Sarandës mbrëmjen e djeshme ka shkaktuar dëme në pajisjet e Drejtorisë së Transportit Rrugor duke sjellë pezullimin e shërbimeve. DRSHTRR...

Stuhia tropikale godet Filipinet, më shumë se 25 persona humbin jetën për shkak të rrëshqitjes së dheut

Më shumë se 25 persona kanë humbur jetën nga rrëshqitjet e dheut dhe përmbytjet e shkaktuara nga stuhia tropikale "Megi" në Filipine. Stuhia që goditi...

VIDEO/ Moti i keq bën “kërdinën” në Vlorë, Dritan Leli apel qytetarëve: Qëndroni në shtëpi, në orët në vijim do ketë stuhi të forta

Moti i keq i cili ka përfshirë vendin që prej mbrëmjes së djeshme duke sjellë probleme në shumë qytete të Shqipërisë. Kryetari i Bashkisë së...

Parashikimi i motit/ Java nis me shi dhe stuhi, nga e mërkura mot i kthjellët dhe rritje temperaturash

Java e ardhshme pritet të nisë me reshje shiu, ku nuk do të mungojnë edhe rrebeshet apo stuhitë ditën e hënë dhe të martë. Ndërkohë,...

Moti i keq godet disa vende, humbin jetën 9 persona, mijëra shtëpi të “zhytura” në errësirë

Moti i keq ka goditur Britaninë, Irlandën, Belgjikën dhe Holandën duke shkaktuar 9 viktima, dëme të shumta materiale, ndërsa mijëra shtëpi kanë mbetur pa...

Stuhia me shpejtësi 140 km/orë shkund veriun e Europës, deri tani 3 viktima

Me një shpejtësi ere 140 km në orë një stuhi e fortë kaloi nëpër veriun e Gjermanisë, Britaninë e Madhe, Danimarkë, Norvegji, Suedi etj. Bilanci...

Po vjen stuhia “Carmel”! Harta ku do të godasë, rrezikon Shqipëria

Gjatë orëve në vijim do të kemi një përkeqësim të motit. Mediat greke raportojnë se Ballkani dhe Mesdheu pritet të ndihen nga i ftohti...

Breshëri “zbardh” Tiranën, stuhia “godet” kryeqytetin (VIDEO)

Një stuhi e fuqishme shiu dhe breshëri ka përfshirë këtë pasdite kryqytetin. Në pak minuta, breshëri ka bërë “namin” në Tiranë  duke sjellë kështu...

Bashkia e Vlorës paralajmëron qytetarët: Stuhi e fortë do godasë vendin, shmangni lëvizjet në akset problematike

Bashkia Vlorë, ka njoftuar se qyteti pritet që të përfshihet nga reshje masive shiu dhe stuhi të forta gjatë orëve në vijim. Përmes një postimi...

Lajmet e fundit