Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1kmh
20 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
25 °
E enjte, 1 Qershor, 2023

TAG

studimi i ri

Brataj publikon studimin e fundit: Personat me alergji mund të imunizohen, kush duhet të tregojë kujdes

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka sqaruar të gjithë qytetarët që vuajnë nga alergjitë dhe që duan të bëjnë vaksinën. Me anë të një...

Serbia hedh poshtë studimet e deri më tanishme, rëndit vaksinat më efikase

Sipas një studimi të bërë në Serbi rezulton se çdo vaksinë e prodhuar deri më tani është efikasë kundër Covid-19.  Pjesë e hulumtimit ishin 29...

KUJDES nga palestra, rrezikoni të mbeteni sterilë (Ç’thotë STUDIMI I RI)

Sipas shkencëtarëve, stërvitjet e shumta në palestër dhe përdorimi i suplementeve të ndryshme nga burrat janë një nga arsyet kryesore të sterilitetit. ...

STUDIM I RI/ Buzëqeshja ‘false’ e rrezikshme për shëndetin e punonjësve

Shumë profesione  kërkojnë që punonjësit të jenë të buzëqeshur gjatë gjithë orarit por sipas një studimi të ri kjo është shumë e rrezikshme për...

Studimi i ri SHOKUES/ Ky është lëngu i frutave që na çon një hap më afër vdekjes

Lëngjet e frutave janë me siguri një zgjidhje e shëndetshme për të mbajtur një trup të fortë e për të jetuar më gjatë por...

A janë femrat ‘classy’ më seksi se ato provokueset? (Ç’THOTË STUDIMI I RI)

Një studim i ri në faqen e revistës mashkullore People ka treguar se burrat preferojnë më shumë gratë ‘classy’ se sa ato provokuese. ...

Lajmet e fundit