Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

studim

Shkencëtarët paralajmërojnë: Imunizimi duhet të bëhet me ritme të shpejta, në të kundërt do na duhen vaksina të reja

Një studim i fundit i virologëve, epidemiologëve dhe eskpertëve të shëndetsisë ka dalë në përfundimin se botës do t’i duhen vaksina të reja brenda...

Studimi i fundit gjerman: Ja cilët janë ‘fajtorët’ për disa raste të rënda të COVID-19

Një studim i fundit gjerman ka treguar se gjenet e trashëguara nga paraardhësit e Neandertalit mund të përfshihen në disa raste të sëmundjes së...

‘Djalli ndodhet në detaje, por aty ndodhet edhe shpëtimi’, mjeku jep lajme të mira për Covid: Studimi i 18 të prekurve, hedh dritë mbi...

Mjeku i njohur Ilir Alimehmeti ka publikuar një studim i cili hedh dritë mbi mutacione zbutëse të Covid 19. Në një...

Mjeku publikon studimin dhe jep shpresë: Ja pse në Shqipëri situata e COVID është e menaxhueshme dhe si të shmanget përkeqësimi (E PLOTË)

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka publikuar një studim që bën një analizë të situatës aktuale të Covid për vendet e Ballkanit Perëndimor dhe vendeve të...

Rrezik i lartë në AUTOBUZ dhe te DENTISTI, këto janë aktivitetet ku mund të infektoheni më lehtë nga COVID-19

Disa epidemiologë dhe ekspertë të shëndetit publik në Universitetin e Michiganit vlerësuan 10 aktivitete të përditshme për rrezikun e infektimit nga koronavirusi. ...

‘Mungesë e nxjerrjes së akteve nënligjore në Shqipëri’, studimi: Si po cënohet funksionimi i shtetit të së drejtës (REKOMANDIME)

“Mungesa e nxjerrjes së akteve nënligjore të një ligji e bën ligjin në fjalë të pazbatueshëm.” Kështu thuhet në një studim...

Studimi ‘shokues’ i universitetit gjerman: Bota ka zbuluar vetëm 6 përqind të të prekurve nga koronavirusi

Numri i përgjithshëm i infeksioneve me koronavirus ka të ngjarë të jetë në mënyrë drastike më i lartë se shifrat e regjistruara zyrtarisht nga...

‘Kur një person konsiderohet i shëruar nga koronavirusi’, studimi i Qendrës Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjes

Koronavirusi po vazhdon të përhapet me shpejtësi në të gjitha vendet e botës, me numrin e të infektuarve që e ka kaluar shifrën e...

Studimi kinez: COVID-19 infekton macet, ja cilat kafshë janë imune ndaj virusit

Një studim në Kinë ka zbuluar se macet mund të infektohen nga koronavirusi, dhe madje mund ta transmetojnë brenda llojit të tyre. ...

STUDIMI/ Ja sa kohë i duhet një të riu shqiptar për të gjetur punë

Statistikat tregojnë se më shumë se 700.000 vende të reja pune janë krijuar në 7 vitet e fundit në Ballkanin Perëndimor, por vetëm 4.3%...

Lajmet e fundit