Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

studim

Studim i ri me lajm të mirë: Të gjithë personat që kanë kaluar Covid-19 janë të mbrojtur për 11 muaj

Një studim i zhvilluar në laboratorin e viriologjisë së Insitutit Kombëtar të Sëmundjeve Infektive në Romë tregon se të gjithë ata persona të cilët...

Studimi i fundit në Turqi: Vaksina kineze “Sinovac” krijon imunitet te 97% e të vaksinuarve

Një studim i fundit i kryer në Turqi ka dalë në përfundimin se vaksina kineze “Sinovac” krijon mbrojtje ndaj koronavirusit te 97% e personave...

Shkencëtarët paralajmërojnë: Imunizimi duhet të bëhet me ritme të shpejta, në të kundërt do na duhen vaksina të reja

Një studim i fundit i virologëve, epidemiologëve dhe eskpertëve të shëndetsisë ka dalë në përfundimin se botës do t’i duhen vaksina të reja brenda...

Studimi i fundit gjerman: Ja cilët janë ‘fajtorët’ për disa raste të rënda të COVID-19

Një studim i fundit gjerman ka treguar se gjenet e trashëguara nga paraardhësit e Neandertalit mund të përfshihen në disa raste të sëmundjes së...

‘Djalli ndodhet në detaje, por aty ndodhet edhe shpëtimi’, mjeku jep lajme të mira për Covid: Studimi i 18 të prekurve, hedh dritë mbi...

Mjeku i njohur Ilir Alimehmeti ka publikuar një studim i cili hedh dritë mbi mutacione zbutëse të Covid 19. Në një...

Mjeku publikon studimin dhe jep shpresë: Ja pse në Shqipëri situata e COVID është e menaxhueshme dhe si të shmanget përkeqësimi (E PLOTË)

Epidemiologu Ilir Alimehmeti ka publikuar një studim që bën një analizë të situatës aktuale të Covid për vendet e Ballkanit Perëndimor dhe vendeve të...

Rrezik i lartë në AUTOBUZ dhe te DENTISTI, këto janë aktivitetet ku mund të infektoheni më lehtë nga COVID-19

Disa epidemiologë dhe ekspertë të shëndetit publik në Universitetin e Michiganit vlerësuan 10 aktivitete të përditshme për rrezikun e infektimit nga koronavirusi. ...

‘Mungesë e nxjerrjes së akteve nënligjore në Shqipëri’, studimi: Si po cënohet funksionimi i shtetit të së drejtës (REKOMANDIME)

“Mungesa e nxjerrjes së akteve nënligjore të një ligji e bën ligjin në fjalë të pazbatueshëm.” Kështu thuhet në një studim...

Studimi ‘shokues’ i universitetit gjerman: Bota ka zbuluar vetëm 6 përqind të të prekurve nga koronavirusi

Numri i përgjithshëm i infeksioneve me koronavirus ka të ngjarë të jetë në mënyrë drastike më i lartë se shifrat e regjistruara zyrtarisht nga...

‘Kur një person konsiderohet i shëruar nga koronavirusi’, studimi i Qendrës Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjes

Koronavirusi po vazhdon të përhapet me shpejtësi në të gjitha vendet e botës, me numrin e të infektuarve që e ka kaluar shifrën e...

Lajmet e fundit