Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
2.6kmh
75 %
Hën
12 °
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
E hënë, 29 Nëntor, 2021
spot_img

TAG

studentet

“S’do merresha me politikë, kisha vëth në vesh”, çfarë u tha Rama dje studentëve në Prishtinë, si dukej kryeministri në vitin 1999

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij dje në Prishtinë, ka zhvilluar dhe një takim me studentë të Universitetit të Prishtinës. Gjatë bashkëbisedimit, Rama...

Edi Rama mesazh studentëve: Për të hyrë në auditore duhet vaksina, mund ta bëni te Universiteti juaj

Kryeministri Edi Rama e nis ditën me një mesazh për studentët që do të kthehen në auditore. Ai thotë se vaksinimi është i detyrueshëm...

“Urdhri” i Ramës për vaksinimin e studentëve, Tritan Shehu i PD: Shkelje e rëndë e të drejtave, çfarë masash ka qeveria dhe çfarë ofron??

Ish-ministri i PD Tritan Shehu, reagon për "urdhrin" e kryeministrit Edi Rama për vaksinimin e studentëve. Sipas asaj që kreu i qeverisë deklaroi përsëri...

Edi Rama në qendrën e vaksinimit: Po punojmë për njohjen e Certifikatave të vaksinave me BE! Thirrja për studentët dhe mësuesit

Kryeministri Edi Rama ndodhet mesditën e sotme në qendrën shëndetësore nr.1 në Tiranë, e cila shërben dhe si qendër vaksinimi anti-Covid. Rama ka bërë...

Komiteti e bëri të detyrueshme për ta, studentët kundër vaksinës: Ka efekte të pazbuluara!

Një muaj nga hapja e Universiteteve, studentët dhe mësuesit duhet të vaksinohen plotësisht kundër Covid-19 në mënyrë për tu futur në auditore. Mirëpo çfarë mendimi...

SKANDALI/ Pezullohen regjistrimet në QS. Shteti i lë jashtë, studentët përplasen me përgjegjësen e konviktit: Po për ne nuk mendoni? (VIDEO)

Një pjesë e afganëve që do të vijnë në Shqipëri do të strehohen në konviktet e Tiranës, kryesisht në Qytet Studenti, në ambientet e...

Lulzim Basha tregon mënyrën që do të ndjekë për të rikthyer studentët në auditore pas 25 prillit: Nuk do të bëjmë kompromis me shëndetin,...

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha në një takim me të rinjtë e Belshit, tha se pas 25 prillit kur të marrë qeverinë, ai dhe...

Agron Shehaj debat ndryshe me të rinjtë: Të korruptuarit thonë Shqipëria nuk bëhet

Kandidati i PD për qarkun e Tiranës, Agron Shehaj debatoi me studentët e universitetit Marin Marleti në një format ndryshe të njohur si “Më...

Merret vendimi përfundimtar, ky është fakulteti i parë në Tiranë që do të zhvillojë provimet online

Fakulteti i Gjuhëve të Huaja në Tiranë, ka deklaruar zyrtaritsht se provimet e sezonin do të mbahen online. Ky vendim vjen...

Mbyllen 3 degë në universitetin e Gjirokastrës, nuk regjistrohet asnjë student për vitin e ri akademik

Viti i ri akademik ka pasur një ulje të numrit të nxënësve që janë regjistruar në disa degë. Si pasojë e...

Lajmet e fundit