Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
2.6kmh
0 %
Mër
13 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

TAG

studentet

VAKSINIMI ME DETYRIM/ Studentët marrin vendimin EKSTREM, fillojnë të ÇREGJISTROHEN nga Universitetet: Nuk paguajmë dot tamponin çdo javë

Vaksinimi i detyrueshëm për studentët është një çështje e “nxehtë”në vendin tonë. Pas protestave të shumta , studentët kanë filluar të marrin vendime ekstreme. Disa...

Rama i premton studentëve: Brenda dy viteve do të keni koleksione të veçanta për bibliotekat e shkollave

Gjatë një takimi me nxënës dhe student nga e gjithë Shqipëria, kryeministri Edi Rama ditën e sotme u shpreh se përsa i përket bibliotekave...

Studentët protestë para Ministrisë së Arsimit, kërkojnë të futen në auditore pa vaksinë dhe pa tampon

Disa studentë të fakulteteve të ndryshme të Universitetit të Tiranës, janë mbledhur paraditen e sotme para Ministrisë së Arsimit. Ata kërkojnë që të merren...

Dikur ministre, Lindita Nikolla uron studentët: Krahas përpjekjeve për dijen, keni dhe betejën për mbrojtjen e jetës

Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, dikur ministre e Arsimit, uron studentët për fillimin e vitit të ri akademik. Nikolla shkruan se ky vit do...

Nesër fillon viti i ri akademik, Kushi uron studentët dhe pedagogët, apel për tu vaksinuar: Së bashku ia dolëm!

Në prag të nisjes së vitit, ministrja e Arsimit dhe e Sportit Evis Kushi përmes një mesazhi të shpërndarë në rrjetet sociale ka uruar...

Viti i ri akademik, rektori i Universitetit të Tiranës: Studentët të cilët nuk kanë bërë vaksinën do të duhet të…

Në kuadër të nisjes së vitit të ri akademik, rektori i Universitetit të Tiranës , Artan Hoxha, në një konferencë për mediat ka bërë...

Edi Rama e nis ditën me thirrjen për studentët: Datat 11-17 tetor, java e vaksinimit masiv për ju

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot me një thirrje për studentët të cilët në datë 18 tetor do të shkojnë në auditore....

Pyetësori i Bordit Kombëtar Studentor: 31% e studentëve janë vaksinuar, një pjesë e të pavaksinuarve kanë në plan të imunizohen

Bordi Kombëtar Studentoir ka zhvilluar një pyetësor me studentët, nëse ata ishin vaksinuar apo jo. Përgjigjet janë marrë nga 2200 studentë, ku 701 (31%) e...

URDHRI: Studentët e pavaksinuar nuk futen në auditor, pedagogët pa certifikatë Covid do bëjnë tampon një herë në javë, të tjerët mësim online

Një javë më parë ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka firmosur urdhrin për pjesëmarrjen e studentëve dhe pedagogëve në auditore. Sipas urdhrit që mban...

“S’do merresha me politikë, kisha vëth në vesh”, çfarë u tha Rama dje studentëve në Prishtinë, si dukej kryeministri në vitin 1999

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitës së tij dje në Prishtinë, ka zhvilluar dhe një takim me studentë të Universitetit të Prishtinës. Gjatë bashkëbisedimit, Rama...

Lajmet e fundit