Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
82 %
1kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
26 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

TAG

studente

Mbi 6 mijë firma, studentët dorëzojnë peticionin në kryeministri: Duam nga 100 euro mbështetje, çmimet e qirave dhe ushqimeve janë rritur

Studentët kanë firmosin një peticion, ku kërkojnë që Qeveria t’i ndihmojë për të përballuar krizën dhe çmimet e larta. 6000 mijë firma janë marrë në...

Kryemadhi takim me studentët e Fakultetit të Ekonomisë: Duhet të bëjmë çdo gjë që potencialin e rinisë shqiptare ta mbajmë këtu

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka zhvilluar pasditen e sotme një takim me studentët e Fakultetit të Ekonomisë. Kryemadhi shkruan se më të rinjtë kanë...

Ministrja Kushi: Miratuam vendimin për kodifikimin e programeve të studimit, tregon kush përfiton

Ministrja e Arsimit dhe Sporteve, Evis Kushi, bëri me dije në mbledhjen e sotme se Qeveria ka miratuar vendimin për kodifikimin e programeve të...

Kushi jep lajmin e MIRË: Studentët që zgjedhin degët e mësuesisë, do të përjashtohen nga tarifa dhe do të përfitojnë bursë

Ministrja e Arsimit Evis Kushi deklaroi sot gjatë një takimi me studentë e pedagogë në Universitetin e Elbasanit, se degët e mësuesisë kanë pësuar...

Studentët bojkotojnë mësimin dhe PARALAJMËROJNË protestë: Te përgjysmohen tarifat e ciklit të dytë master

Studentët e Fakultetit të Shkencave Sociale në Tiranë kanë bojkotuar sot mësimin dhe janë ngritur në protestë. Ata kanë paralajmëruar se protestat do të vijojnë...

“Jo me detyrim, se i fike studentët”, Edi Rama “kapet” me komentuesit për vaksinimin e studentëve: Po mirë o djalë…

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm, ka publikuar një video nga shkolla e rindërtuar e “Ibrahim Rrugovës” dhe disa rrëfime të  nxënësve për shkollën...

Sot nis viti i ri Akademik, studentët kusht vaksinimin ose testin PCR për të hyrë në auditor

Sot nis viti i ri akademik 2021-2022, ku me mijëra studentë do i drejtohen auditoreve. Që nxënësit dhe pedagogët që të futen në auditorë duhet...

Qytetarë të shumtë dhe studentë në protestë kundër vaksinimit të detyrueshëm, marshojnë drejt Kryeministrisë (FOTO)

Qytetarë të shumtë dhe studentë kanë dalë pasditen e sotme në protestë në sheshin “Nënë Tereza”, duke u shprehur kundër vaksinimit të detyrueshëm. I pranishëm...

“Më mbylli derën dhe më tha të hiqja rrobat”, profesori ngacmon seksualisht studentet gjatë ekzaminimit gjinekologjik

Një profesor i Gjinekologjisë dhe Obstetrikës në Greqi, dyshohet se ka ngacmuar seksualisht disa studente gjatë një ekzaminimi gjinekologjik. Studentet janë paraqitur sot në gjykatë...

Kushi thirrje studentëve dhe pedagogëve: Vaksinohuni që të riktheheni në auditore më 11 Tetor, zgjidhja më e mirë për të gjithë!

Ministrja e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, Evis Kushi përmes një video-mesazhi u ka bërë thrrrje studentëve dhe pedagogëve që të vaksinohen në mënyrë që...

Lajmet e fundit