Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
71 %
2.1kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
30 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

strasburg

Humbja në zgjedhje, Paloka: Dosjen e zezë me krime elektorale do e çojmë deri në Strasburg

Partia Demokratike duket se nuk ka ndërmend të pajtohet me rezultatin humbës në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, ndërsa Edi Paloka tregon hapat që...

Publikoi databazën e të dhënave, Gjykata e Strasburgut rrëzon SPAK: Të mos sekuestrohen serverat e Lapsi.al

Gjykata Europiane e të Drejtave të Njeriut në Strasburg, ka rrëzuar vendimin e SPAK, për sekuestrimin e serverave dhe të dhënave kompjuterike, të medias...

Shtyhet seanca për Emiljano Shullazin dhe grupin e tij, avokati: Çështja do shkojë në Strasburg

Gjykata e Apelit ka shtyrë seancën për Emiljano Shullazin dhe katër anëtarët e tjerë të grupit. Seanca është shtyrë për Emiljano Shullazin, Blerim Shullazin, Gilmando...

Shokuese: Shqiptari lyhet me benzinë dhe i vë flakën vetes para selisë së Parlamentit Europian

Një burrë me origjinë shqiptare raportohet se është vetëdjegur ditën e sotme rreth orës 16:00 para ndërtesës së Parlamentit Europian në Strasburg. ...

Pas tymnajës në media, Meta zbulon takimin me zyrtarin e lartë në Strasburg: Demokracia në radhë të parë është vendore

Presidenti Ilir Meta është takuar në Strasburg me Sekretarin e Përgjithshëm të Kongresit të Autoriteteve Lokale dhe Rajonale të Këshillit të Europës, Andreas Kiefer....

U shkarkua nga detyra 1 vit më parë, Altina Xhoxhaj ankimon vendimin në gjykatën e Strasburgut

Altina Xhoxhaj ankimon vendimin për shkarkimin nga detyra në gjykatën e Strasburgut. Ish-anëtarja e gjykatës Kushtetsuese u shkarkua nga detyra më...

KQZ lë në fuqi vendimin për moskandidim, flet Fredi Bejleri: Do i drejtohem gjykatës së Strasburgut

Fredi Bejleri ka folur pas vendimit të KQZ për lënien në fuqi të vendimit për moskandidimin e tij në bashkinë e Himarës. ...

“Becchetti fiton në Arbitrazh”, flet Rama: Palët nuk shprehen deri në mbarim të procesit

Kryeministri Edi Rama është pyetur rreth lajmit që ka qarkulluar në mediat sociale se ish pronari i televizionit Agon Channel ka fituar ndaj Shqipërisë...

Strasburg, ekzekutohet atentatori që kreu masakrën në tregun e Krishtlindjeve

Cherif Chekatt kishte 48 orë që kërkohej nga policia, pas atentatit të kryer në tregun e Krishtlindjeve në Francë. Ai vrau...

Zgjidhet përfaqësuesi i Shqipërisë në Gjykatën e Strasburgut (Emri)

Pas tre refuzimeve, është votuar në Asamblenë Parlamentare në Strasburg, përfaqësuesi i Shqipërisë në Gjykatën Europiane për të Drejtat e Njeriut. ...

Lajmet e fundit