Tirana
few clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
2.6kmh
20 %
Pre
26 °
Sht
28 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
18 °
E enjte, 29 Shtator, 2022

TAG

Stoltenberg

Shefi i NATO-s, Stoltenberg kërkon takim “kokë më kokë” me Vuçiç dhe Kurtin në Bruksel

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, pret të mërkurën në Bruksel liderët e Kosovës dhe Serbisë, në kohën kur zyrtarët nga këto dy...

Stoltenberg telefonon Vuçiç dhe i thotë se NATO është e gatshme të ndërhyjë në Kosovë

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka përsëritur qëndrimin se misioni i KFOR-it është i gatshëm të ndërhyjë në Kosovë nëse “rrezikohet stabiliteti”. Këto deklarata ai...

Stoltenberg: Lufta ruse në Ukrainë mund të zgjasë me vite, të mos heqim dorë nga ndihma, dhe pse do rriten çmimet

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg thotë se lufta e Rusisë në Ukrainë mund të zgjasë me vite. Në një intervistë për një gazetë...

E konfirmon Soltenberg: NATO nuk do të dërgojë trupa në Ukrainë në rast të pushtimit rus

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka thënë se aleanca ushtarake e Perëndimit nuk do të dërgojë trupa luftarake në Ukrainë, në rast...

Stoltenberg: Kina po ndryshon ekuilibrin e marrëdhënieve globale

Ndikimi në rritje i Kinës po prish marrëdhëniet në mbarë botën, paralajmëroi sot Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, gjatë një vizite në...

Zotohet kreu i NATO, Stoltenberg: Do t’i kundërvihemi fuqizimit të Kinës

Kërcënimi i sigurisë nga fuqizimi i Kinës do të jetë pjesë e rëndësishme e fokusit të ardhshëm të NATO-s. Lajmin e bëri të ditur...

Shefi i NATO-s i shpreh ngushëllimet Ramës: Edi, ju përjetuat një humbje personale nga tërmeti…

Sekretari i Përgjithshëm i NATO- Jens Stoltenberg i shprehu kryeministrit Edi Rama ngushëllimet për jetët e humbura në Shqipëri nga tërmeti i 26 nëntorit....

NATO mblidhet për IRANIN, ja çfarë qëndrimi mban Aleanca

Aleanca e Atlantikut të Veriut (NATO) është mbledhur sot në Bruksel pas zhvillimeve të fundit në Lindjen e Mesme. Vendet anëtare...

Samiti i NATO-s, Trump takim me Stoltenberg javën e ardhshme

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka deklaruar se do të takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg javën e ardhshme,...

Komedianët rus imitonin politikanët, Zaev mendonte se po bisedonte me Stoltenberg dhe Poroshenkon (VIDEO)

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev ka rënë pre e dy imituesve dhe komedianëve rus, Vlladimir Kuznecov dhe Aleksej Stolljarov. ...

Lajmet e fundit