Tirana
few clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
77 %
3.1kmh
20 %
Pre
13 °
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 31 Mars, 2023

TAG

Steve Bannon

Arrestohet miliarderi kinez në Amerikë, ja supermashtrimi miliona dollarë që u bëri biznesmenëve nga gjithë bota

Guo Wengui, një miliarder kinez i larguar nga vendi dhe me lidhje biznesi me manjatin amerikan të mediave Steve Bannon, është arrestuar me akuza...

Nuk pranoi të dëshmonte për 6 Janarin, ish-këshilltari i Trump dënohet me 4 muaj burg

Ish-këshilltari i presidentit Donald Trump, Steve Banon është dënuar me 4 muaj burg dhe një gjobë prej 6500 dollarësh për shpërfillje të Kongresit. Banon u...

Prokuroria kërkon 6 muaj burg për strategun e Donald Trump, Steve Bannon

Prokurorët federalë kërkojnë që Steve Bannon, një nga këshilltarët e ish-presidentit Donald Trump, të dënohet me 6 muaj burg për shpërfillje të Kongresit. Përveç...

Aleati i ish-presidentit Trump, Steve Bannon akuzohet për shpërfillje të Kongresit: Nuk dëshmon për trazirat e 6 janarit në Kapitol

Departamenti amerikan i Drejtësisë ngriti të premten akuza ndaj Steve Bannon, një aleat i vjetër i ish presidentit amerikan, Donald Trump, për shpërfillje të...

A je kontaktuar nga Rama: Ish-këshilltari i Trump: Nuk merrem me socialistë e komunistë…

Ish këshilltari i presidentit amerikan, Donald Trump, Steve Bannon ka zbuluar se të gjithë liderët botërorë kanë tentuar të paktën një herë ta kontaktojnë.  ...

Trump sulmon ashpër ish këshilltarin e tij: Humbi punën, tani ka humbur dhe mendjen

Presidenti Donald Trump sulmoi ashpër ish-strategun e tij kryesor Steve Bannon. Kritikat bëhen në prag të botimit të një libri të ri...

SHBA, Trump shkarkon strategun e Shtëpisë së Bardhë, Steve Bannon

Këshilltari kryesor i presidentit amerikan Donald Trump, Stephen Bannon është larguar nga Shtëpia e Bardhë, sipas zyrtarëve. Zoti Bannon që njihet për...

Deklarata shokuese e këshilltarit të Trump: Shumë shpejt do hyjmë në luftë me një fuqi të madhe

Steve Bannon, këshillar i presidentit të SHBA-së, Donald Trump, ka bërë një deklaratë shokuese për luftën që ky shtet do të nisë së shpejti...

Donald Trump zgjedh si Shef Stafi në Shtëpinë e Bardhë politikanin me origjinë greke

Donald Trump ka zgjedhur për postin e punonjësit më të lartë në Shtëpinë e Bardhë, politikanin Reince Priebus, i cili do të mbajë pozicionin...

Lajmet e fundit