Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

stela gugallja

Gazetarja: Stela Gugallja u vetëidentifikua nga drejtësia austriake dhe u la e lirë,  ja si mund të ketë kërkuar azil

Gazetarja Klodiana Lala ka komentuar ndalimin e Stela Gugalljes ditën e sotme nga autoritetet në Vjenë. Ajo u shpreh se Gugallja është vetëidentifikuar nga...

Ndalohet në Austri Stela Gugallja, pronarja e kompanisë së inceneratorëve pritet të ekstradohet në Shqipëri

Është ndaluar në Vienë të Austrisë ortakja e kompanisë së inceneratorëve shoqërisë “Albtek Energy” sh.p.k, e shpallur në kërkim nga Prokuroria Speciale. Mësohet se Gugallja...

Inceneratori i Elbasanit / SPAK akuzon për pastrim parash Mirel Mërtirin, së bashku me Zoton e Gugalljan korruptuan zyrtarë të lartë

Struktura e Posaçme Antikorrupsion (SPAK) ka akuzuar zyrtarisht Mirel Mërtirin për korrupsion dhe pastrim parash në lidhje me inceneratorin e Elbasanit. Mërtiri pritet tashmë të...

Policia nuk i gjen dot në Shqipëri, INTERPOL shpall në kërkim ndërkombëtar pronarët e inceneratorëve

Pronarët e kompanive të inceneratorëve, Klodian Zoto dhe Stela Gugallja janë shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli. Ata akuzohen se në bashkëpunim me ish-ministrin...

Lajmet e fundit