Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

stefano boeri

DALIN FOTOT e projektit të Stefano Boerit, ja SHKOLLA e RE që do ndërtohet në Kodër Kamëz

Dalin fotot e projektit të shkollës që do të ndërtohet për të gjithë fëmijët e Njësisë 11 në Kodër Kamëz dhe që sipas Bashkisë...

Stefano Boeri, arkitekti që po ndryshon qytetet me Pyjet orbitale, sfida e arkeologjisë së ardhshme

Oscar Holland, CNN Arkitekti Stefano Boeri ka qenë gjithmonë i obsesuar pas pemëve. Italiani e ka marrë këtë magjepsje nga...

“Kubi i Artë”, ndërtesa e re që po ngrihet në Tiranë me arkitekt Stefano Boerin

Një tjetër ndërtesë moderne multifunksionale po i shtohet kryeqytetit dhe nuk bëhet fjalë për një kullë. “Blloku Cube”, Kubi Blloku apo...

E BUJSHME, njeriu që ‘ka në dorë’ Tiranën nën hetim (Ç’KA BËRË ARKITEKTI STEFANO BOERI)

Arkitekti italian Stefano Boeri është vënë në qendër të vëmendjes që kur ai u ngarkua nga Kryeministri Rama për hartimin e planit të zhvillimit...

Tre kampuse gjigante me gjimnaz, kopësht dhe çerdhe do ndërtohen në Tiranë, fiton studio e Stefano Boerit (DETAJE)

Studio e arkitektit italian Stefano Boeri do të dizajnojë tre gjimnazet e reja që pritet të ndërtohen në Tiranë. Godinat do...

Arkitekti italian shpjegon planin për Tiranën: Me 5 unaza dhe 9 qendra kryesore

Për arkitektin italian, Stefano Boeri, Tirana do të ketë 5 unaza të lëvizjes, 9 qendra kryesore të rrethohet në të gjithë perimetrinë saj nga...

Do shemben pallatet e ndërtuara në kohën e komunizmit?

Stefano Boeri dhe studio e tij arkitekturore “UNLAB” do të marrin në dorë “fatin” e planit urbanistik të Tiranës. Boeri është një arkitekt me...

Lajmet e fundit