Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

statuti

Statuti i ri/ Edi Rama ikën nga detyra vetëm po humbi zgjedhjet

Partia Socialiste pritet që në Kongresin e 9 prillit të miratojë dhe ndryshimet e reja në Statut. Një nga ndryshimet lidhet dhe me mandatin...

Lulzim Basha shkarkohet sot, zbardhet PLANI: Një bord me 27 persona do drejtojë PD! Mbështetës të “Foltores” së Sali Berishës

Newsbomb.al mëson planin që do të vihet në funksion sot në Kuvendin Kombëtar të PD, të thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha, për drejtimin e...

Gazetarja ia thotë në sy Bardhit: Në gjykatë keni akoma statutin e 2018! Sekretari i PD: E kemi miratuar në 17 korrik 2021, por...

Moderatorja e emisionit “Taqsk Force”, Sonila Meço, është pëfshirë në një debat me Sekretarin e Përgjithshëm të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, përsa i përket...

Lulzim Basha i tregon “vijat e kuqe” Sali Berishës: Statuti do të veprojë mbi ata që përçajnë PD

Kreu i PD Lulzim Basha ia ka bërë të qartë "vijat e kuqe" të Partisë Sali Berishës. Sipas tij, është detyrim i demokratëve dhe...

Edi Rama: Duhet riorganizim tërësor i PS, që fitorja të mos na zërë sytë! Partia të hapet, se sa herë mblidhemi vetëm e komplikojmë...

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama, e ka bërë të qartë në punimet e Asamblesë që po mbahet tani në Pallatin e Kongreseve, se...

PD u mblodh për reformim dhe pranoi vetëm propozimin e Bashës, Enno Bozdo: Komisioni s’mund të rrëzonte Kadillin dhe Harxhin

Demokrati Enno Bozdo ka folur pas mbledhjes së sotme të Komisionit të Përhershëm të PD, ku u paraqitën disa propozime për ndryshime në statut....

Lulzim Basha propozon 11 ndryshime në statutin e partisë: Formulë e re për zgjedhjen e kryebashkiakëve dhe reformim i disa organeve në PD

Kreu i PD Lulzim Basha, propozon 11 ndryshime në statutin e Partisë Demokratike, pjesë e një procesi që pritet të rinisë së shpejti për...

Statuti i ri i PS-së, ja kur jep dorëheqjen kryetari i partisë

Statuti i ri i Partisë Socialiste u ka dhënë fund debateve se kur kryetari i saj jep dorëheqjen.   Statuti i miratuar dy vjet...

Joleza Koka shkel statutin, publikon vendimin e Asamblesë dhe ai përmban një detaj qesharak

Kryetarja e FRESSH, Joleza Koka ka shkelur sot statutin e Partisë Socialiste duke publikuar vendimin e Asamblesë. Koka ka postuar një foto që tregon...

Statuti i ri i PS, zbardhet drafti, si do zgjidhet kryetari i ri dhe ndryshimet brenda partisë

Në Asamblenë Kombëtare të 9 marsit dhe Kongresin e 19 marsit, pritet të miratohet statuti i ri i Partisë Socialiste, i cili ka pësuar...

Lajmet e fundit