Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
1.5kmh
75 %
Mër
13 °
Enj
11 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
17 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

TAG

statuti i PS

Gjiknuri mbledh grupin e punës, diskutohen ndryshimet në statutin e PS-së që do miratohen në Asamblenë Kombëtare

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste, Damian Gjiknuri, ka mbledhur ditën e sotme grupin e punës, ku është diskutuar mbi ndryshimet në statutin e...

STATUTI I PLOTË/ Damian Gjiknuri zë vendin e kryetarit të PS kur mbetet bosh, ka mandat 4 vjeçar, i ndërpritet për integritet moral

Asambleja e Partisë Socialiste do të mblidhet sot në orën 17.00, tre ditë para mbajtjes së Kongresit të kësaj force politike. Ndër pikat kryesore...

A i pengon Statuti i PS ministrat e rinj të jenë në qeveri? Flet Taulant Balla

Në emisionin “Open” gazetarja Anila Basha ka hapur një temë diskutimi nëse statuti i PS, i ndalon apo jo vendosjen e emrave të rinj...

Ndryshon statuti i PS për KRYETARËT e rretheve, ja VENDIMI për të gjithë krerët

Vetëm dy vite më parë një ndër vendimet më të rëndësishme në statutin e Partisë Socialiste në 61 bashkitë e vendit do të ishte...

Joleza Koka shkel statutin, publikon vendimin e Asamblesë dhe ai përmban një detaj qesharak

Kryetarja e FRESSH, Joleza Koka ka shkelur sot statutin e Partisë Socialiste duke publikuar vendimin e Asamblesë. Koka ka postuar një foto që tregon...

Statuti i ri i PS, zbardhet drafti, si do zgjidhet kryetari i ri dhe ndryshimet brenda partisë

Në Asamblenë Kombëtare të 9 marsit dhe Kongresin e 19 marsit, pritet të miratohet statuti i ri i Partisë Socialiste, i cili ka pësuar...

Komisioni statutor, Dade: Presim përgjigje përpara kongresit

Është zhvilluar mbledhja e Komisionit Statutor në Partinë Socialiste ku janë diskutuar shqetësimet e disa prej deputetëve të kësaj force politike për shkeljet brenda...

Blushi: Ka shkelje të rënda të statutit. Kam mbështetjen e shumë deputetëve në garën për kreun e PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi, duket se ka qenë më aktivi në debatin e mbledhjes së ministrave të Partisë Socialiste, të paktën që...

Gara për PS, statuti penalizon Ben Blushin

Pavarësisht sfidës që Ben Blushi i bëri dje Edi Ramës për të garuar për postin e kryetarit të partisë, mundësitë që kjo gjë të...


Lajmet e fundit