Tirana
few clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
24 °
E shtunë, 1 Tetor, 2022

TAG

stadiumi

Stadiumi ‘Air Albania’ gjendet edhe në Meksikë, ‘Nemesio Diez’ identik si shtëpia e re e Kombëtares

Stadiumi më i ri në Tiranë, ka bërë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare për ngjashmërinë me stadiumin spanjoll. 'Në Shqipëri, një...

Ironizon Artan Fuga: Të mos luhen ndeshjet në stadium, por në fasadat e kullës

Të gjithë kryetarëve të Bashkive Meqënëse hapësira urbane është ngushtuar shumë, presioni i ndërtuesve është i madh, dhe të rinjtë nuk kanë ku...

Edhe një përpjekje e dytë për të shembur stadiumin, ndiqni pamjet e shpërthimit ‘live’

Miliona njerëz ishin duke ndjekur pamjet drejtpërdrejt për shembjen me shpërthim të kontrolluar të stadiumit në Detroid. Disa shtullunga tymi u...

Qeveria e Kosovës jep lajmin e mirë për futbollin

Qeveria e Kosovës ka votuar pro që stadiumi i ri komëbtar të ndërtohet në Drenas. Kështu është hedhur poshtë edhe ideja që...

Ndeshja “Skënderbeu -Dinamo Zagrebit”, policia blindon stadiumin “Elbasan Arena”

Nesër mbrëma në orën 20:00, në “Elbasan Arena” do të mbahet ndeshja e raundit të parë të playoff i UEFA Europa League, midis ekipit...

Lajmet e fundit