Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
27 °
Hën
32 °
Mar
32 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

stadium

Policia e Tiranës njoftim për përplasjet jashtë stadiumit: Një efektiv dhe një tifoz në spital, 25 boshnjakë të tjerë në Komisariat

Një efektiv i Policisë së Tiranës dhe një tifoz boshnjak i ekipit të "Zrinjeski Mostar" kanë mbetur të plagosur si pasojë e sendeve të...

TRAGJIKE/ Shembet tribuna e stadiumit, 4 të vdekur dhe mbi 300 të plagosur (VIDEO)

Të paktën 4 të vdekur dhe mbi 300 të plagosur nga ngjarja tragjike e shembjes së tribunave të një stadiumi në Kolumbi. Në një...

Ç’po ndodh në “Air Albania”? FNSH me skafandra në kokë niset drejt stadiumit

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) janë pozicionuar jashtë stadiumit të “Air Albania”, ku edhe po mbahet ndeshja mes Romës dhe Feyenoord. Efektivët shihen me...

Tentoi të futej në stadium me biletë false, policia arreston tifozin

Të gjithë dëshirojnë që të jenë pjesë e kësaj finalja të madhe në “Air Albania” mes Romës dhe Feyenoord. Dëshira e madhe për të qenë...

Pak minuta nga ndeshja  finale, Meta pozon i buzëqeshur brenda stadiumit të “Air Albania”: Mbrëmje e paharruar…

Stadiumi i “Air Albania” është mbushur plot, ndërsa na ndajnë vetëm pak minuta nga finalja e Romës dhe Feyenoord. Në stadium ka mbërritur edhe i...

Po futej në stadium, tifozit holandez i vihen prangat nga “Shqiponjat”

Tifozët e dy skuadrave, Romës dhe Feyenoord kanë nisur që të futen në stadiumin “Air Albania”, në masa të rrepta sigurie. Të parët që...

Meta në versionin ultras në Skoci, i sjell fat Celtic në fitoren kundër Uzunit

Celtic ka fituar 2-0 me Ferencvaros në Skoci. Dueli vlente për grupet e Ligës së Europës, ndërsa në stadium ka qenë prezent edhe presidenti...

Shqipëria humbi, Hygerta Sako “ngushëlloi” tifozët, u shfaq e kuqe dhe sensuale në stadium

Mbrëmjen e djeshme u mbajt ndeshja Shqipëri-Poloni, ndeshje e cila nuk përfundoi aspak mirë për djemtë tanë pasi goli në minutën e 77 nga...

Rama i besoi Fierin, Taulant Balla se “tradhton” Elbasanin, kalon fundjavën në stadiumin e Librazhdit

Kryeministri Edi Rama i besoi Taulant Ballës qarkun e Fierit, ndonëse ai prej vitesh ishte në qarkun e Elbasanit. Por si duket edhe pse do...

Përtej fushës së futbollit, tifozet seksi “pushtojnë” EURO 2020 (FOTO)

EURO 2020 ka hyrë në një fazë të rëndësishme. Shumë skuadra janë eleminuar, teksa shumë pretendente janë akoma në garë.  Përveç lojës së bukur të...

Lajmet e fundit