Tirana
overcast clouds
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
90 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

TAG

sporti

Meta dekreton ligjin, sportistët e dalluar marrin pension të posaçëm

Presidenti Ilir Meta dekreton një shtesë të bërë në ligjin për Sigurimet Shoqërore, që i përfshin sportistët e dalluar në përfitimin e pensioni të...

Përplasja e Laskës me Halilin te sheshi “Shqiponja”, Policia i procedon penalisht të dy (Njoftimi)

Policia e Tiranë ka proceduar penalisht në gjendje të lirë presidentët e dy klubeve të Superligës Shqiptare. Bëhet fjalë për presidentin...

Majlinda Kelmendi s’di të ndalet, MBRETËRESHA E XHUDOS fiton një tjetër medalje ari

Majlinda Kelmendi nuk njeh rival. Xhudistja kosovare ka arritur të fitojë medalje e arit në Grand Slamin e Dusseldorfit. Në finale...

Ndërron jetë LEGJENDA e futbollit SHQIPTAR

Ndahet nga jeta në moshën 66 vjeçare legjenda e futbollit shqiptar, Vasillaq Zëri. Ish futbollisti ka luajtur me kombëtaren shqiptare, me...

E PAPRITUR/ Shkarkohet nga detyra trajneri që ka fituar gjithçka të mundshme

Jose Mourino është shkarkuar nga detyra e tij si trajner i Manchester United. Sikurse raporton "BBC Sport", portugezi nuk do të...

Sporti më ‘trend’ në Shqipëri, të rinjtë zgjedhin disiplinën e veçantë

Kanotazhi është një sport pak i përhapur në vendin tonë por që po zhvillohet çdo ditë e më shumë. Sekretari i...

Jo vetëm SUPERLIGA pa tifozë, çudia më e madhe vjen në ndeshjen Kroaci-Angli

Sonte luhet ndeshja mes Kroacisë dhe Anglisë, e vlefshme për Nations League. Mirëpo ajo që bie në sy është se ndeshja...

U tërhoq përpara Agollit, PANUCCI flet për veteranin: Nuk ia kam mbyllur kurrë derën

Në ambjentet e FSHF-së po organizohet konferenca për shtyp e teknikut Christian Panucci, i cili ka shpallur listën për ndeshjet e radhës së Ligës...

Lajmet e fundit