Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
5.1kmh
100 %
Pre
15 °
Sht
16 °
Die
14 °
Hën
12 °
Mar
10 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

TAG

sport

Zyrtare/ Zinedine Zidane trajneri i ri i Real Madridit, ja fjalët e para të tij

Zinedine Zidane është trajneri i ri i gjigandëve të Real Madridit. Lajmi është konfirmuar fillimisht nga presidenti Florentino Perez gjatë konferencës për shtyp, më...

Rafa Benitez shkarkohet si trajner i Real Madridit, Perez ka gati zëvendësuesin

Rafa Benitez është shkarkuar nga posti i trajnerit të Real Madridit. Vendimi u bë publik pas takimit të zhvilluar në Bernabeu mes Benitezit, presidentit...

Legjenda Steven Gerrard do largohet këtë vit nga futbolli

Ish- legjenda e Anglisë dhe Liverpulit, Steven Gerrard, ka vendosur që të largohet nga futbolli ne fund te ketij sezoni.  Ylli i LA Galaxy...

Mediat italiane: Berisha largohet nga Lazio, ja destinacioni

Gazeta italiane ‘Il Tempo’ shkruan se Lazio është pranë rinovimit të kontratës me portierin Federico Marchetti, çka pritet të sjellë largimin e Etrit Berishës...

Mancini vendos ‘veton’, Manaj nuk largohet nga Interi

Roberto Mançini nuk ka ndërmend të humbasë një talent si Rei Manaj. Trajneri i Interit pranoi për televizionin zyrtar të klubit zikaltër se dëshiron...

Vazhdojnë punimet në ‘Loro Boriçi’, shtrohet tapeti

Punimet në stadiumin ‘Loro Boriçi’ nuk janë ndalur pavarësisht festave të fundvitit. Tashmë ka përfunduar me sukses edhe shtrimi i tapetit, ndërsa pritet të...

FSHF reagon pas deklaratës së Brahimit për Jupin: Nuk lejojmë cënimin e dinjitetit të personaliteteve tona

Federata Shqiptare e Futbollit ka reaguar pas deklaratës së bërë nga futbollisti Mërgim Brahimi, i cili një intervistë për mediat kosovare akuzoi zyrtarin e...

Rrëfehet futbollisti shqiptar: Zyrtari i FSHF-së më kërkoi lekët e biletës dhe kërcënoi me jetë

Mërgim Brahimi është një shqiptar me rrënjë nga Kosova por që ka lindur në Zvicër dhe ka luajtur për tri shtete të ndryshme. ...

Skuadra britanike në kërkim të talentit shqiptar

Talenti shqiptar, i cili aktivizohet me Grasshopper, Shani Tarashaj ka rënë në “radarët” e skuadrës së njohur angleze, Everton, që nga ana e tyre...


Lajmet e fundit