Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
56 %
4.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

TAG

sport

E ardhmja e trajnerit Edi REJA dhe inagurimi i Arenës Kombëtare, Armand DUKA i zbulon nga Kukësi

Armand Duka ka qenë sot i pranishëm në Kukës për të mbikëqyrur nga afër punimet e stadiumit 'Zeqir Ymeri'. Presidenti i...

UEFA nis HETIM disiplinor ndaj kombëtares TURKE të futbollit

Tashmë është zyrtare, UEFA do të hetojë kombëtaren turke të futbollit. Vendimi është marrë sot nga Unioni i Shoqatave Evropiane të...

Erion Braçe s’përmbahet pas fitores së Partizanit: O zot Qim Peka eeeeeej! Ky qytet mbetet i kuq

Në pjesën e parë të kuqtë shënuan dy herë me Solomon dhe William, ndërsa për Tiranën shënoi Hasani në të dytën. Një ndeshje e...

Vdiq në Shkodër, boksieri bullgar “piu një ampulë me përmbajtje të panjohur” para ndeshjes

Detaje të reja mësohen nga vdekja e boksierit bullgar Boris Stanchov, i cili ndërroi jetë në ring gjatë ndeshjes kundër boksierit Ardit Murja në...

Tronditëse: Humb ndjenjat gjatë ndeshjes dhe vdes boksieri në Shkodër

Është kthyer në tragjedi ndeshja e boksit në Pallatin e Sportit “Qazim Dervishi” në Shkodër. Një boksier bullgar ka ndërruar jetë. ...

I dha ushqim falas kur ishte fëmijë, Ronaldo kërkon të gjejë punonjësen e McDonald’s: Kam edhe unë diçka për t’i dhënë

Intervista e Cristiano Ronaldo për gazetarin britanik Piers Morgan ishte pa dyshim një nga rrëfimet më të sinqerta që ylli i futbollit ka bërë...

Edi Reja ‘zbërthen’ jetën, kujton puthjen e parë me gruan: Prita 5 muaj, nuk donte

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edi Reja ka rrëfyer detaje nga jeta e tij. I ftuar në emisionin ‘Jo Vetëm Modë’, Reja tregoi detaje jshtë...

Nis shtrimi i tapetit te ‘Arena Kombëtare’, FSHF publikon videon, Duka: Ditë e mbarë 10 shtatori

Stadiumi “Arena Kombëtare” është drejt përfudimit, dhe pritet të jetë gati për ndeshjet e kombëtares në nëntor. Siç duket edhe nga...

Gjashtë vite e gjysmë nuk dihet asgjë për SCHUMACHER, shokon presidenti i FIA-s: Pamë bashkë garën e Gjermanisë

Presidenti i  FIA-s dhe ish-bashkëpunëtori i 7-herë kampionit të botës Michael Schumacher Jean Todt dha informacione për gjendjen shëndetsore të ish-pilotit gjerman. Në një...

Lajmet e fundit