Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Pre
32 °
Sht
29 °
Die
28 °
Hën
31 °
Mar
34 °
E premte, 12 Gusht, 2022

TAG

sport

Lei Kraja e thotë troç: Vetëm me dy të dashur kam bërë s*ks, më pëlqen që të…

Lei Kraja është një ndër vajzat më të komentuara në shoëbizin shqiptar. Gjithçka që ajo bën ndiqet me kuriozitet nga fansat. Së fundmi Lei...

Ambientet e reja të KOKSH, Rama: Do nisim kampionatet në shkollë, një fëmijëri pa sport është një fëmijëri e cenuar

Kryeministri Edi Rama së bashku me Presidentin e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar (IOC), Thomas Bach dhe Fidel Yllin, presidentin e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar kanë...

VIDEO/ Policia i tregon vendin holandezëve, Blutë përdorin forcën jashtë stadiumit

Pa nisur akoma ndeshja dhe janë shënuar disa incidente mes tifozëve dhe policisë. Në videon e mëposhtme shihet përplasje të dhunshme në stadiumin e Air...

FORMACIONET ZYRTARE/ Edy REJA ndryshon skemë, si reshtohet Shqipëria dhe Hungaria në “Elbasan Arena”

Sot në 18:00 Shqipëria do ndeshet me Hungarinë në “Elbasan Arena”. Dueli vlen për grupin I kualifikues të Kupës së Botës, me kuqezinjtë e...

Mister shkaqet e arrestit kardiak, doktori i kombëtares daneze: Eriksen ishte i ikur

Doktori i ekipit kombëtar të Danimarkës ka konfirmuar se futbollisti Christian Eriksen pësoi arrest kardiak gjatë ndeshjes kundër Finlandës për Kampionatin Europian. Por për doktorët...

Moderatorja braktis “Supersportin”, ja televizioni ku do e shohim tani e tutje

Lei Kraja është një ndër moderatoret më të dashura të sportit dhe prej vitesh e shohim në “Supersport”. Gjatë këtyre ditëve lart e poshtë kanë...

“Zhvishet” Soreca, heq kollaren dhe vesh tutat e sportit për të luajtur futboll në Gjirokastër

Ambasadori Soreca, i shoqëruar nga Ambasadori Austriak dhe Ambasadorja e Holandës, në kuadrin e veprimtarive “Javët e Evropës 2021”, kanë qëndruan disa ditë në...

Armand Duka uron të birin në 21- vjetorin e tij: Krenar për ty, po të ishe pak më sportiv do isha më i lumtur 

Kreu i FSHF, Arman Duka ka uruar djalin e tij i cili ditën e sotme feston ditëlindjen.    Djali i Armand...

‘Nuk ka futboll për dy muaj’, UEFA zgjat sezonin: Kampionatet të përfundojnë me çdo kusht

UEFA ka zhvilluar sot në mesditë një video-konferencë me sekretarët e përgjithshëm të 55 federatave anëtare, lidhur me paralizimin e futbollit nga Covid-19. ...

REZULTATET/ Partizani largohet i turpëruar nga Kupa e Shqipërisë , 23 gola vendosin sfidat

Janë mbyllur tetë ndeshjet e kthimit të fazës çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Në orën 13:30 në tetë qytet të ndryshme,...

Lajmet e fundit