Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
93 %
1.5kmh
0 %
Pre
11 °
Sht
16 °
Die
13 °
Hën
15 °
Mar
16 °
E premte, 2 Dhjetor, 2022

TAG

spiune ruse

38 “spiunë rusë” të arrestuar në Podgoricë

Një rrjet i dyshuar i spiunazhit rus në Mal të Zi është shkatërruar gjatë një superaksioni ditën e sotme në Podgoricë. Sipas të dhënave...

E BUJSHME/ 38 “spiunë rusë” të arrestuar në Podgoricë, mes tyre diplomatë dhe zyrtarë të lartë (DETAJE)

Një rrjet i dyshuar i spiunazhit rus në Mal të Zi është shkatërruar gjatë një superaksioni ditën e sotme në Podgoricë. Sipas të dhënave...

Konsullja e Ukrainës e pranishme në Gjykatën e Elbasanit, zbardhet dëshmia e “blogeres” ruse: Agjentët tentuan të më rekrutojnë, por nuk pranova

E vetmja diplomate e huaj e pranishme në gjyqin për masën ndaj një shtetasi ukrainas dhe dy rusëve të akuzuar për spiunazh, ka qenë...

Detaje të reja / Rusi 23-vjeçar ishte i gjakosur kur u arrestua, çfarë thonë hetuesit: Është shumë…

Mikhail Zorin 23-vjeç me pasaportë ruse i cili së bashku me dy shtetas te tjerë që u arrestuan nën dyshime për spiunazh dy ditë...

Asnjë reagim nga ambasada dhe ministria ruse për shtetasit e saj të arrestuar me akuzën e spiunazhit

Kanë kaluar dy ditë që nga ngjarja e paprecedent për vendin tonë, ku dy shtetas rusë dhe një ukrainas tashmë të akuzuar zyrtarisht për...

Fatmir Mediu dënon sulmin ndaj ushtarakëve në Uzinën e Gramshit: Rusët kanë bërë shpërthime në Rumani dhe Bullgari

Kryetari i Pratisë Republikane, Fatmir Mediu ka dënuar ashpër sulmin ndaj ushtarakëve shqiptarë në Uzinën e demontimit të armëve në Gramsh, mbrëmjen e djeshme...

Incidenti në Gramsh, Peleshi: Është apo jo njëra blogere pak rëndësi ka, kemi të bëjmë me dhunë në zonë ushtarake

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka vizituar sot në spital dy ushtarët e plagosur nga konfrontimi me shtetasit rusë që tentuan të hynin në...

“Po ndjek ngjarjen me shumë vëmendje”, presidenti Begaj reagon për incidentin në Gramsh: Të zbardhet e plotë

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar për incidentin e ndodhur mbrëmjen e djeshme në uzinën ushtarake të Gramshit, ku tre shtetas të huaj, dy rusë...

“Spiunët” në Gramsh, flet banori i zonës: Erdhën për të hedhur uzinën në erë, flitet se vendosën çipa brenda në brendësi

Nderim Balliu, banor i zonës pranë uzinës së armëve në Gramsh ka treguar frikën e përjetuar një ditë më parë kur 3 shtetas rusë...

Partia Demokratike dënon me ashpërsi aktin “e agresionit”, Berisha: Turistët rusë sulmuan si terroristë

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me incidentin e ndodhur mbrëmë në Uzinën ushtarake të Gramshit, ku tre shtetas të huaj, dy rusë dhe një...


Lajmet e fundit