Tirana
few clouds
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Die
10 °
Hën
9 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
11 °
E diel, 29 Janar, 2023

TAG

spiunazh

Gjykata e Lartë nuk pranon rekursin, dy rusët dhe ukrainasi që u kapën për spiunazh në Gramsh, do qëndrojnë në qeli

Dy shtetasit rusë dhe ukrainasi që u kapën verën e këtij viti në uzinën e Gramshit, do të qëndrojnë në qeli. Vendimi i dhënë...

Makina sportive e rusëve të arrestuar për spiunazh në Gramsh, parkohet para ambienteve të SPAK

Makina luksoze sportive e dy rusëve dhe ukrainasit të arrestuar në Shqipëri për spiunazh, në muajin gusht të këtij viti, është parkuar këtë të...

Video e hakerave: A u kap “agjenti” shqiptar duke spiunuar në ambasadën Kineze në Tiranë?

Hakerat iranianë të Homeland Justice kanë publikuar sot dy video, të atij që duket të jetë një operacion i agjentëve shqiptarë për kapjen e...

“Jemi të shqetësuar për të”, babai i rusit të arrestuar në Gramsh mohon që i biri të jetë rekrutuar nga shërbimet speciale

Yuri Zorin, babai i Mikhail Zorin shtetasit rus të arrestuar në Gramsh, ka mohuar  që i biri të ketë lidhje me shërbimet sekrete ruse....

U ndaluan për spiunazh në Gramsh, rusëve dhe ukrainasit u gjenden edhe tre lingota ari

Detaje të reja janë zbuluar nga provat e siguruara deri më tani për dy rusët dhe një ukrainas të dyshuar se u dërguan nga...

U arrestua për incidentin e Gramshit, Gjykata në Moskë pret flet-arrestin për Svetlana Timofeyevan: Ka informacione sekrete

Një gjykatë në Moskë ka lëshuar fletarrestim për Svetlana Valeryevna Timofeyeva, të dhënat personale të së cilës përkojnë plotësisht me të dhënat e një...

Rusët e arrestuar për spiunazh, Rama e quan “qesharake”: Uzinat janë karakatina, mbetje komunizmi! Shqetësim është qëllimi i vërtetë

Kryeministri Edi Rama ka folur sot publikisht për herë të parë, për incidentin që u regjistrua në Gramsh, ku dy shtetas rusë dhe një...

Konsullja e Ukrainës e pranishme në Gjykatën e Elbasanit, zbardhet dëshmia e “blogeres” ruse: Agjentët tentuan të më rekrutojnë, por nuk pranova

E vetmja diplomate e huaj e pranishme në gjyqin për masën ndaj një shtetasi ukrainas dhe dy rusëve të akuzuar për spiunazh, ka qenë...

FOTO: Me pranga në duar, dalin para togave të zeza tre shtetasit rusë dhe ukrainasi të dyshuar si spiunë

Ka nisur pak çaste më parë seanca gjyqësore për tre shtetasit e huaj, dy rusë dhe një ukrainas të dyshuar për spiunazh. Bëhet fjalë për...

Të akuzuar për spiunazh, dalin sot para gjykatës dy rusët dhe ukrainasi të arrestuar në Gramsh

Tre shtetasit e huaj, dy rusë dhe një ukrainas, të arrestuar në Gramsh pas përleshjes me dy ushtarë shqiptarë do të dalin sot para...

Lajmet e fundit