Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Mër
14 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

TAG

Spitali Hygeia

ALERGJIA NGA DIELLI – ÇFARË DUHET TË DIMË

ALERGJIA NGA DIELLI – ÇFARË DUHET TË DIMË Alergjia nga dielli është një term që përdoret për të përshkruar një numër gjendjesh në të cilat...

TEMPERATURAT E LARTA DHE ZEMRA

Ardhja e stinës së verës shoqërohet me rritjen e temperaturave & ekspozimi i gjatë ndaj tyre, mund të shoqërohet me një sërë problemesh shëndetësore....

Koronarografia në Spitalin Hygeia – Proçedura miniinvazive në duart e profesionistëve

Koronarografia është një procedurë mini invazive, diagnostikuese & intervencionuese, e cila arrin të vizualizojë arteriet koronare të zemrës me ndihmën e lëndës së kontrastit...

Trajtimi i suksesshëm me teknikat më bashkëkohore kirurgjikale i patologjive malinje nga ekipi i mjekëve kirurgë të përgjithshëm, Spitali Hygeia!

Ekipi i mjekëve kirurgë të përgjithshëm në Spitalin Hygeia nën drejtimin e Prof.Asoc.Dr.Rüçhan Bahadir Celep, vazhdojnë të trajtojnë me sukses të gjithë llojet e...

Vuani nga diabeti, zemra, mushkritë apo sëmundje të tjera? Hygeia ofron paketa me ulje për muajin maj (DETAJE)

Vendi ynë, ashtu si edhe gjithë bota, prej muajsh tashmë po përballet me vështirësitë e shkaktuara nga pandemia globale të cilat na kanë detyruar...

E pazakontë në Tiranë/ 20 vjeçarja me urgjencë në spital, mjekët i nxjerrin një gjilpërë nga trupi (VIDEO- DETAJE)

Realizohet me sukses nxjerrja e trupit të huaj (gjilpërë me kokë) nga niveli i porcionit të tretë duodenal.   Pacientja e...

I dyti për nga përqindja e vdekshmërisë, spitali ‘Hygeia’ ofron metodën më të suksseshme të trajtimit të kancerit të zorrës së trashë

Kanceri i zorrës së trashë prek qelizat e zorrës së trashë dhe më pas përhapet në të gjithë trupin. Ky lloj...

‘Të shëndetshëm dhe të bukur’, Spitali Hygeia zbulon ofertat më të mira të operacioneve plastike gjatë muajit Maj

Fluks pacientësh për ndërhyrje të kirurgjisë plastike në Spitalin Hygeia, jo vetëm shqiptarë por edhe të huaj. Mos shkoni askund tjetër,...

Trajtimi me sukses i stenozës së Artieries Karotide në rrugë endovaskulare nga mjekët kardiologë të Spitalit Hygeia (VIDEO)

Arteriet karotide janë enë gjaku të vendosura në të dy anët e qafës të cilat sigurojnë furnizimin e kokës me gjak. Ato ndahen në...

Lajmet e fundit