Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

TAG

Spitali Amerikan

Përse nivelet e spermës janë në rënie?

Nga Elton PeçiGjinekologSpecialist në Mjeksinë Riprodhuese & Fertilizim In Vitro, Spitali Amerikan 2Në dekadat e fundit evidentohet një tendencë mbarëbotërore e rritjes së infertilitetit...

Eliminoni syzet përgjithmonë në Spitalin Amerikan 3

Eleminimi i syzeve me metodën Femto-LASIK vetëm në shtator kushton 1700 Euro (për të dy sytë) në Spitalin Amerikan 3. Metoda Femto-LASIK konsiderohet si “standarti...

Çrregullimi Obsesiv-Kompulsiv: Tortura e mendimeve shqetësuese dhe të padëshiruara te fëmijët – Spitali Amerikan

Nga Dr.Elona Dashi, mjeke psikiatre për fëmijë dhe adoleshentë  Çrregullimi Obsesiv-Kompulsiv (OCD) shpesh shihet i lidhur me adultët, por në fakt statistikat tregojnë se rreth...

Përse infertiliteti është në rritje

– Dr. Elton Peçi Një në 8 çifte përjeton vështirësi në arritjen e shtatzanisë dhe sipas studimeve të shumta kjo shifër është në rritje. Po...

Yuri Kim viziton spitalin Amerikan, falenderimi për mjekët: Jeni heronj të vërtetë, mirënjohje e thellë për stafin tuaj

Ambasadorja e SHBA në vendin tonë Yuri Kim, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë në spitalin Amerikan. Gjatë kësaj vizite zyrtarja amerikane foli për...

Testimi me tampon për COVID-19, kudo në Shqipëri nga ALNET

Drejtuesja e rrjetit laboratorik ALNET, Dr. Albana Daka në një intervistë për Abc News këtë të premte ka dhënë detaje në lidhje me marrjen...

Sa do jetë çmimi i tamponit për Covid-19 në Rrjetin Laboratorik ALNET, pjesë e Spitalit Amerikan

Rrjeti Laboratorik ALNET, pjesë e Spitalit Amerikan së shpejti pritet që të fillojnë me marrjen e analizës së gjakut që do të përdoret për...

Ndërhyrjet e bazës kraniale në Spitalin Amerikan 1

Tashmë çdo lloj ndërhyrje e bazes kraniale realizohet me sukses nga ekipi i kirurgjisë së bazës kraniale në Spitalit Amerikan 1. ...

Spitali Amerikan 3/ Kimioterapia e personalizuar zhduk tumorin në stadin 4 në stomak  

Kimioterapia e personalizuar zhduk tumorin në stadin 4 në stomak. Nuk janë të rralla rastet kur sëmundja e vendos jetën e...

Qendra e Stroke në Spitalin Amerikan. Çdo minutë vlen jetë!

Spitali Amerikan çdo muaj pret një numër të madh rastesh të të prekurve nga Stroke (goditjet në tru).   Në Spitalin...


Lajmet e fundit