Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
49 %
0.5kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
17 °
Die
17 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

Spitali Amerikan

AMEA dhe Spitali Amerikan, startojnë Kalendarin e Aktiviteteve Shkencore dhe Akademike

Shoqata AMEA në bashkëpunim më Spitalin Amerikan startuan Kalendarin e Aktiviteteve Shkencore dhe Akademike të Edukimit në Vazhdim me një Masterklas Kirugjikal të nivelit...

Qiellza e hapur dhe buza e lepurit, Dr. Gianluca Gatti: Kirurgjia në muajt e parë të jetës thelbësore për suksesin dhe ul kostot e...

Kirurgjia në muajt e parë të jetës është thelbësore në trajtimin me sukses të qiellzës së hapur dhe buzës së lepurit, dy ndër defektet...

Vogëlushi Bjorn kalon terapinë intensive, pas një muaji nën kujdesin e mjekëve të Spitalit Amerikan

Bjorni, vogëlushi i lindur prematurë, është larguar për në shtëpi pas një muaji kujdesi dhe trajtimi në terapinë intensive, në Spitalin Amerikan 3. Një...

“Gjithçka shkoi mirë”, Altin Prenga i “Mrizit” ndan foto nga spitali: Falenderoj miqtë që dhuruan gjak

Sipërmarrësi Altin Prenga i “Mrizit të Zanave” prej disa ditësh ndodhet i shtruar në “Spitalin Amerikan” për shkak të problemit shëndetësor që ka pasur. Ai...

Luiza Gega falenderon “Spitalin Amerikan”: Më keni mbështetur kur kërkova ndihmë

Kampionia Luiza Gega ka falenderuar të gjithë ata që e kanë mbështetur në rrugën e saj për t’u bërë kampione Europe, teksa ka treguar...

Çfarë është konstipacioni?

Nga Dr. Shk. Lida Shosha. Në pothuaj 30 vitet e fundit, ndryshimet në mënyrën e jetesës, të ushqyerjes, të cilësisë së produkteve që konsumojmë, rritja...

2 vite nga diagnostikimi i pacientit “0” në Shqipëri

2 rastet e para të dyshuara për Sars Cov2 dhe më pas të konfirmuara nga autoritetet përkatëse, janë diagnostikuar në Urgjencën e Spitalit Amerikan,...

Si ndikoi pandemia Covid-19 në sëmundjet tumorale?

Nga Dr. Daniela Bega, mjeke onkologe në Spitalin Amerikan 3. Sëmundjet tumorale janë bashkëveprim i faktorëve gjenetikë së bashku me karakteristikat individuale si mosha, gjinia,...

Anemia dhe shtatzënia

Nga Dr. Elton Peçi, obstetër gjinekolog, Spitali Amerikan 2. Për tu mbajtur mend: Marrja pa u konsultuar e shumë suplimenteve per te parandaluar aneminë është e...

Në kufijtë e pamundshmërisë, ka shpresë për jetën.

Historia e Mirjanës, një kalvar i vështirë dhe i gjatë por me një fund të lumtur. Dr. Shk. Lindita Shosha na tregon historinë e vështirë...

Lajmet e fundit