Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
25 °
Pre
23 °
E hënë, 29 Maj, 2023

TAG

spitale

Kina po përjeton tmerrin e 2019, s’dihet numri i viktimave dhe të infektuarve nga Covid, spitalet në kolaps

Një “déjà vu” të dhimbshme po përjeton aktualisht pasi Covid-19 ka goditur sërish vendin. Ashtu sin ë 2019 edhe sot Kina është në një situatë...

Rusët nuk i ndalin bombardimet, evakuohen pacientët në spitalet e Khersonit në Ukrainë

Guvernatori i rajonit Herson në Ukrainën juglindore, më 25 nëntor, tha se “për shkak të granatimeve të vazhdueshme” zyrtarët evakuuan pacientët nga disa spitale,...

Zelensky: Ushtarët rusë po vjedhin spitalet në Kherson, duan ta kthejnë një “zonë të vdekur”

Presidenti ukrainas Volodomyr Zelensky ka akuzuar ushtrinë ruse se  po vjedhin pajisje mjekësore në Khersonin e pushtuar, në një tentativë për të bërë zonën...

Manastirliu në Vorë: Fuqizohet rrjeti i pajisjeve të reja radiologjike në 18 spitale e poliklinika

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, e shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë Vore Blerim Shera, panë nga afër investimin e ri, ku...

Largimi i mjekëve, ministrja Manastirliu zbulon planin e qeverisë: Po rrisim pagat dhe përmirësojmë kushtet në spitale

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka treguar strategjinë e qeverisë për të mos të favorizuar largimin e stafeve mjekësore nga vendi dhe krijimit të...

Brataj: Rritja e pacientëve të shtruar në spitale vjen si pasojë e fushatës, por është pozitive që të sëmurët s’janë shumë rëndë e qëndrojnë...

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj tha se rritja e lehtë e të shtruarve në spital ditët e fundit, vjen si pasojë e grumbullimeve...

E frikshme, nuk kanë krevat dhe oksigjen, ky shtet sapo shënoi mbi 300 mijë raste ditore me Covid

India po përballet me shifra të frikshme të numrit të personave të infektuar nga Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit autoritetet kanë deklarauar 314.000...

Edi Rama në Korçë: Imagjinoni të na kishte goditur pandemia në kohën e PD-së, do ishim bërë një gropë në mes të Europës ku...

Kryeministri Edi Rama gjatë fjalës së tij para qytetarëve në Korçë është shprehur se Partia Socialsite nuk ka mundur t’i përmbahet të gjitha premtimeve...

LAJME të mira nga spitalet Covid, bie ndjeshëm numri i të shtruarve dhe i urgjencave (TË DHËNAT)

Kjo javë nis me lajme të mira nga 2 spitalet Covid, pasi numri i të shtruarve ka rënë ndjeshëm krahasuar me javën e kaluar,...

‘Shumë mund e punë na duhet akoma’, Rama nxjerr VIDEON: Spitalet si  nata me ditën  

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me pamjet nga hapja e njësisë se Senologjisë, në Spitalin e Durrësit, ku ofrohet shërbimi...

Lajmet e fundit