Tirana
scattered clouds
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
40 %
4.6kmh
40 %
Mër
29 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

TAG

Spanje

Vetëm në pak orë diferencë, shënohet viktima e dytë nga lia e majmunit në Spanjë

Një tjetër person brenda pak orësh ka humb jetën nga lija e majmunit në Spanjë. Lajmin e ka bërë me dije Ministria e Shëndetësisë. Lajmi...

Shënohet viktima e parë nga lia e majmunit në Spanjë

Ministria e Shëndetësisë në Spanjë ka konfirmuar viktimën e parë nga lija  e majmunit. Sipas medieve të huaja, viktima është regjistruar në Komunitetin e...

I akuzuar për krime terrorizmi, arrestohet 35 vjeçari shqiptar i arratisur në Spanjë

Një 35 vjeçar shqiptar është arrestuar nga Policia spanjolle, pasi u kap me një armë zjarri teksa po ecte në rrugët e Roquetas de...

Vranë serbin dhe plagosën shokun e tij, arrestohen 5 persona në Spanjë, mes tyre një shqiptar

Policia spanjolle ka arrestuar pesë persona, mes tyre një shqiptar, lidhur me vrasjen e një 43-vjeçari serb dhe plagosjen e një tjetri. Sipas medieve lokale,...

Temperatura deri në 45C, në një javë i nxehti i merr jetën 1027 personave në Spanjë dhe Portugali

Temperaturat e larta deri në 45 gradë Celsius, përveç zjarreve të shumta kanë shkaktuar dhe qindra viktima në Europë. Sipas mediave të huaja mësohet se...

Zjarret përvëlojnë Francën dhe Spanjën; shtohen vdekjet nga temperaturat e larta

Evropa është përfshirë nga një valë të nxehti dhe zjarre të shumta. Zjarrfikësit dhe ekipet e emergjencave po përpiqen të shuajnë zjarret në pyjet...

Goditen “shtëpitë e barit” të shqiptarëve në Spanjë, arrestohen 11 persona, tre akuzat e ngritura ndaj tyre

Policia spanjolle ka shkatërruar një grup kriminal me origjinë shqiptare që merreshin me kultivimin dhe shpërndarjen e lënëve narkotike në qytetet e Barcelonës, Tarragonës...

Rikthehet pas tre vitesh vrapimi i demave në Spanjë, dhjetra të plagosur

Dhjetra persona kanë mbetur të plagosur rëndë në ditën e gjashtë të festivalit kontravers spanjoll të vrapimit të demave. Mes të plagosurve në qytetin e...

Takoi gruan me ngjyrë dhe fshiu dorën, gjesti i kryeministrit revolton qytetarët (VIDEO)

Një gjest i pakontrolluar i kryeministrit spanjoll, Pedro Sanchez në Madrid ka shkaktuar mjaft reagime te ashpra. Sipas medieve të huaja Sanchez ishte duke...

Vodhi vilën e Benzemasë, ish-kreut të Ujësjellësit i hapet rruga e ekstradimit drejt Spanjës

Ish-drejtori i Ujësjellës- Kanalizime në Kurbin, Alfred Prodani,  do të ekstradohet në Spanjë për t’u përballur me drejtësinë atje pasi rezulton i përfshirë në...

Lajmet e fundit