Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
35 °
Mër
37 °
Enj
39 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

TAG

spanja

EURO 2020/ Spanja harron të fitojë dhe rrezikon kualifikimin, Polonia i falet Lewandowskit (VIDEO)

Spanja nuk ka arritur të fitojë as në ndeshjen e dytë ndaj Polonisë, duke marrë vetëm 1 pikë në barazimin 1-1.Alvaro Morata shënoi golin...

EURO 2020/ Zhgënjejnë Spanja dhe Polonia, Republika Çeke merr një fitore të madhe në Skoci

Spanja nuk ka arritur të marrë më shumë se 1 pikë në ndeshjen e parë në Euro 2020 ndaj Suedisë, ndeshje e cila ka...

Kundër pavarësisë, por PRO dialogut me Serbinë, zbulohet qendrimi që pritet të mbajë Spanja për Kosovën

Rifillimi i dialogut Kosovë-Serbi mesa duket është një lajm i mirë për Spanjën, ndonëse ky shtet do të vazhdojë të mbajë qëndrim për mosnjohjen...

LAJM I MADH/ Spanja jep dritën jeshile për Shqipërinë: Të HAPEN negociatat

Spanja mbështet zgjerimin e Bashkimit Evropian në Ballkanin Perëndimor, duke besuar se kjo do të forconte stabilitetin dhe sigurinë në rajon. Lajmi i mirë është...

Spanja nuk e njeh si shtet, Pacolli motivon çunat: Po i rrahët do ju shpërblej, sot do e ‘njohin’ ata cila është Kosova

Sot në orën 20:45 kombëtarja e Kosovës do të përballet me Spanjën në kuadër të kualifikuese të Botërorit 2022. Spanja nuk e njeh si...

Spanja dëbon 13 mijë të huaj në tre vitet e fundit, ja ku qëndrojnë shqiptarët në listë

Spanja ka dënuar 12,912 shtetas të huaj në tre vitet e fundit, pasi qëndronin në mënyrë të kundërligjshme. Sipas raportit të...

Spanja në ALARM, qeveria shpall sërish gjendjen e jashtëzakonshme: Ndalohet lëvizja gjatë natës

Spanja shpalli për herë të tretë gjendjen e jashtëzakonshme dhe urdhëroi një mbikëqyrje gjatë natës në të gjithë vendin, me shpresën e parandalimit të...

Të dhënat e fundit, Spanja shënon shifrën më të ulët të viktimave që prej 18 marsit

Spanja shënon shifrën më të ulët të viktimave të Covid që prej 18 marsit. Në 24 orët e fundit janë shënuar...

Numri më i ulët i viktimave që nga 20 marsi, në Spanjë ‘i gëzohen’ shifrave të 24 orëve të fundit (BILANCI)

Në Spanjë është shënuar numri më i ulët i viktimave në 24 orë që nga 20 marsi, pasi 268 ishte numri i të vdekurve...

Spanja fillon hetimin penal për 37 azile për të moshuarit, të afërmit: I lanë të vdisnin

Spanja ditën e sotme ka filluar hetimet penale për 37 shtëpi për të moshuarit. 'Dailymail' raporton se sipas disa pretendimeve ata...

Lajmet e fundit