Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Enj
15 °
Pre
18 °
Sht
19 °
Die
16 °
Hën
17 °
E enjte, 30 Mars, 2023

TAG

SPAK

Monika Kryemadhi akuza SPAK: Ka 2 vjet e 2 muaj që kam kallëzuar inceneratorin e Tiranës, çfarë ju pengon të thërrisni Erion Veliajn?!

Politikania Monika Kryemadhi ka hedhur akuza ndaj Prokurorisë Speciale, duke thënë se pavarësisht se janë bërë 2 vjet e 2 muaj nga kallëzimi i...

Mes të kallëzuarve edhe Bajram Begaj, Meçollari flet pas marrjes në pyetje nga SPAK për pronat ushtarake

Ish-zëvendëskomandanti i Flotës Detare, Artur Meçollari ishte sot për herë të dytë në ambientet e SPAK. Ai u thirr për të dhënë shpjegime për kallëzimin...

Shkon në 18 numri prokurorëve, Olsi Dado komandohet në SPAK

Olsi Dado është komanduar si prokuror pranë Prokurorisë së Posaçme SPAK. Duke iu bashkuar SPAK, Dado bëhet prokurori i 18. Bëhet me dije se Olsi...

U pyet për bazën detare të Sarandës, ministrja Olta Xhaçka përfundon dëshminë pas dy orësh në SPAK

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ka përfunduar pas dy  orësh dëshminë e saj në SPAK. Ajo u paraqitur këtë të hënë...

U jepte informacione grupeve kriminale, SPAK kërkon 4 vite burg për ish-shefin e Krimeve Leonard Palushi

Prokuroria e Posaçme ka dhënë pretencën për Leonard Palushin, i cili u arrestua gjatë operacionit “Plumbi i Artë”, ku ka kërkuar 4 vite burg...

Ministrja Olta Xhaçka paraqitet në SPAK, pyetet për bazën detare të Sarandës

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka është paraqitur mesditën e kësaj të hëne në ambientet e Prokurorisë Speciale, për të dhënë dëshminë e saj për...

“Vihet nën sekuestro baza detare e ushtrisë”, Zëri i Amerikës: SPAK heton privatizimin e Limionit në Sarandë

Në Shqipëri, Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka pranuar kërkesën e Prokurorisë së Posaçme për vënien nën sekuestro preventive të...

SPAK sekuestron bazën detare të Sarandës, pritet të dëshmojë dhe ministrja Olta Xhaçka

Prokuroria Speciale ka marrë vendimin për të sekuestruar bazën detare të Sarandës. Ky vendim vjen dy ditë pas marrjes në pyetje të ish-shefit të...

Agjentët e BKH kontrollojnë shtëpitë e ish-ministrit Arben Ahmetaj

Agjentët e Byrosë Kombëtare të Hetimit kanë zbarkuar mbrëmjen e kësaj të enjteje, 9 Mars, në shtëpitë e ish-ministrit Arben Ahmetaj dhe partneres së...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, SPAK kërkon 25 vite burg për Ilir Selmanin dhe 7 vite për Elvis Gacajn

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka shpallur pretencën për dy anëtarët e klanit Duka të akuzuar për vrasjen e ish...

Lajmet e fundit