Tirana
clear sky
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
65 %
1.5kmh
0 %
Mër
11 °
Enj
14 °
Pre
16 °
Sht
14 °
Die
16 °
E mërkurë, 29 Mars, 2023

TAG

SPAK

Vangjush Dako në SPAK, merret në pyetje për tre orë

Ish-kryetari i Bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, është thirrur ditën e djeshme në SPAK ku dhe ka dëshmuar për më shumë se tre orë. Burime...

Kryebashkiaku socialist i Krujës, Artur Bushi paraqitet në SPAK

Kryebashkiaku i Krujës Artur Bushi, është paraqitur paraditen e kësaj të premteje në ambientet e SPAK. Ai është zgjedhur në krye të Bashkisë Krujë...

Lefter Alla në prangat e SPAK-ut, Balla kërkon falje për arrestimet e kryebashkiakëve: I shpëtuan filtrave tanë, të përballen me drejtësinë

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialist, Taluant Balla, ka komentuar arrestimin e kryetarit të Bashkisë së Bulqizës Lefter Alla i cili u kap...

DEA amerikane me zyrë në Tiranë? Ministri Çuçi: Është vetëm një agjent, lëvizje e koordinuar me Policinë dhe SPAK

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, është shprehur në Kuvend se DEA amerikane nuk ka një zyrë në Tiranë, por njoftimi i Ambasadës së SHBA...

Delegacioni i SPAK niset drejt Italisë, trajnim me Antimafian, Karabinierët dhe Guardia di Finanza

Një delegacion me prokurorë të SPAK janë nisur drejt Italisë, ku do të zhvillojnë një trajnim të përbashkët në Romë me Antimafian italiane ,...

Abuzimi me tenderin e Ujësjellsit, dalin EMRAT e zyrtarëve të arrestuar në Bulqizë, favorizuan kompaninë e mikut të Lefter Allës

Kryetari i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla u arrestua mbrëmjen e djeshme me urdhër të SPAK, për abuzim me tenderat. SPAK bëri me dije paraditen...

Arrestimi i kryebashkiakut Lefter Alla/ SPAK njoftim zyrtar: Në pranga edhe 10 zyrtarë të tjerë, mes tyre nënkryetarja e Bashkisë Enkelejda Lleshi

Kryebashkiaku socialist i Bulqizës, Lefter Alla u arrestua një ditë më parë me urdhër të SPAK për abuzim me tenderat. Prokuroria e Posaçme bën me...

Arrestohet me urdhër të SPAK kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla

Është arrestuar kryetari socialist i Bashkisë së Bulqizës, Lefter Alla. Urdhri për arrestimin e Allës është lëshuar nga SPAK, ndërsa ai akuzohet për abuzim...

“SPAK ka vënë re diçka”, Petro Koçi flet për dëshminë e Xhaçkës: Nëse ka tjetërsim të bazës ushtarake të Sarandës, të mbajnë përgjegjësi

Deputeti i Partisë  Socialiste Petro Koçi, ka folur për situatën aktuale në të cilën ndodhet Partia Demokratike dhe vendimin e KQZ për të mos...

Monika Kryemadhi akuza SPAK: Ka 2 vjet e 2 muaj që kam kallëzuar inceneratorin e Tiranës, çfarë ju pengon të thërrisni Erion Veliajn?!

Politikania Monika Kryemadhi ka hedhur akuza ndaj Prokurorisë Speciale, duke thënë se pavarësisht se janë bërë 2 vjet e 2 muaj nga kallëzimi i...

Lajmet e fundit